Na Světovou cyklojízdu budou opět dohlížet první čeští záchranáři na kolech

27. 05. 2021, Ostatní

Záchranářku v červeném trikotu na elektrokole si možná pamatujete z loňské Jarní cyklojízdy, kterou jsme s AutoMatem pořádali pod záštitou OSN. A letos budou zdravotníci s logem FastMEDIC hlídat naší cyklojízdu znovu.  FastMEDIC je služba, která vznikla v roce 2019 na popud Petra Svitáka, který se sám stal obětí nehody na skútru. Tak se zrodila myšlenka záchranářů na elektrokolech. Ti se  dovedou rychle pohybovat v hustém provozu a pomohou i v terénu, kam se sanitka dostane jen obtížně nebo vůbec.

Záchranáři na elektrokole zároveň mohou snížit počet výjezdů sanitek, které až v 50 % vyjíždějí k případům nevyžadující převoz do nemocnice. FastMEDIC vám pomůžou, když si zlomíte nohu na horské cyklostezce, když zkolabujete uprostřed davu na koncertě nebo se topíte třeba na přírodním koupališti. Podstatné je, že se k vám záchranáři na kolech dostanou rychle. Při srdeční zástavě nastává mozková smrt přibližně do pěti minut, rychlost zásahu je tedy klíčová. FastMEDIC tak efektivně zvyšuje účinnost zdravotnické záchranné služby. Při eliminování zbytečných výjezdů sanitky tak významně šetří finanční prostředky. 

Cyklozáchranáři jezdí ve dvojici a mají u sebe základní věci na ošetření ale i např. automatický defibrilátor. Jsou vybaveni navigačním a komunikačním systémem a propojeni se zdravotnickou záchrannou službou. Centrální dispečink tedy vidí aktuální polohu zdravotníků a může tak v případě potřeby flexibilněji reagovat.

Systém zdravotníků v terénu na jízdních kolech je v zahraničí již poměrně rozšířený. V Čechách je FastMEDIC novinkou a z počátku fungoval primárně na soukromých akcích, např. Běhu republiky v Praze, T-Mobile olympijském běhu, akci Běhej lesy apod. Do cesty se týmu se však postavila pandemie, a tak se FastMEDIC zaměřil na to, kde by mohl v rámci boje s koronavirem pomáhat.

Medical dock FastMEDIC se svou platformou Otestujeme.cz se začal věnovat především zajišťování provozu odběrových míst a zprostředkování mobilních odběrů po celé České republice. Připravuje na míru stavěné projekty od myšlenky pro realizaci vč. koordinační úlohy, administrativní podpory a řídících rolí. Vše ve spolupráci s několika laboratořemi a dalšími zdravotnickými subjekty.

Aktuálně je tedy v náplni práci týmu FastMEDIC především covid, který lehce změnil jeho pole působnosti na jinou zdravotnickou pomoc. Nicméně stálou vizí FastMEDIC je zapojit se do digitalizace zdravotnictví jako celku a zlepšení systému pomocí projektů, které v rámci medical docku postaví. A to udržitelnou a efektivní cestou.

Nyní tým záchranářů na elektrokolech dychtivě čeká na každé nové rozvolnění a nemůže se dočkat až opět vyjede na nějakou akci. První z nich bude 3. června právě Světová cyklojízda, která se uskuteční v Praze na Světový den jízdního kola. 

Záchranáře na kolech si můžete objednat např. pokud pořádáte nějakou sportovní, kulturní či společenskou akci i vy. Vyjdou vás levněji než pronájem sanitky. Ozvěte se na info@fastmedic.cz.

 

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře