Portál městské cyklistiky

Městem na kole je český online magazín o cyklistické dopravě. Prvopočátky tohoto magazínu sahají k mapě a blogu Prahou na kole, ale postupně přerostl hranice hlavního města a začal přinášet informace i odjinud. Je informačním i asistenčním centrem a zdrojem novinek pro všechny, kteří využívají kolo jako dopravní prostředek, nebo by s tím chtěli začít.

Navštívím Městem na kole

 

Novinky o cyklodopravě v Praze, Česku i ve světě

Městem na kole přináší informace ze světa městské cyklistiky. Sleduje, co se děje v Praze, Česku i zahraničí. Informuje o nových vylepšeních v terénu, zajímavostech, o dění v obcích i ve spolcích, zve na cyklistické akce. Přináší inspiraci i konfrontaci s děním v zahraničí. Snaží se čtenáře aktivně zapojit do procesu rozhodování o důležitých věcech týkajících se budoucnosti měst. Monitoruje politiky i ostatní média.

Hlavním cílem Městem na kole je popularizovat dopravu na kole. Je shromaždištěm dobrých i špatných příkladů z Česka i zahraničí. Je fórem názorů, které mají posouvat městskou mobilitu kupředu. Vnímá svět v souvislostech a proto ve svých článcích neopomíjí také další způsoby udržitelné a aktivní dopravy.

Městem na kole je nezávislým zpravodajským a informačním projektem spolku AutoMat. Jeho nezávislost na ostatních aktivitách iniciativy AutoMat je garantována osobou šéfredaktora, který není členem vnitřního týmu AutoMatu.

 

Chytrá mapa pro městskou cyklistiku

Trasy v naší mapě nejsou žádnou fantazií, ale každodenní zkušeností desítek cyklistů a cyklistek, kteří do mapy přispívají a pomáhají trasy vylepšovat. Naše mapa staví na otevřené platformě OpenStreetMap, kde se může na tvorbě a zlepšování mapy podílet každý. Naše mapa přináší podrobný výškopis, ale i třeba detailní informace o cyklistické infrastruktuře a také o uzavírkách. Jen u nás se dozvíte, jaký typ cyklopruhu ulicí vede, nebo zda je v ulici dlažba či asfalt.

Vyhledám si trasu