Portál městské cyklistiky

Městem na kole je český internetový magazín o cyklodopravě. Počátky tohoto magazínu sahají k mapě a blogu Praha na kole, ale postupně přerostl hranice hlavního města a začal přinášet informace i odjinud. Je informačním a asistenčním centrem a zdrojem novinek pro všechny, kteří využívají kolo jako dopravní prostředek, nebo by s ním chtěli začít.

Navštívím Městem na kole

 

Novinky z cyklistické dopravy v Praze, v České republice a ve světě

Městem na kole

přináší informace ze světa městské cyklistiky. Sleduje dění v Praze, České republice i v zahraničí. Informuje o nových úpravách terénu, zajímavostech, dění v obcích a spolcích a zve na cyklistické akce. Přináší inspiraci a konfrontaci s děním v zahraničí. Snaží se aktivně zapojit čtenáře do rozhodování o důležitých věcech týkajících se budoucnosti měst. Sleduje politiky a další média.

Hlavním cílem City by Bike je popularizace cyklistické dopravy. Je to shromaždiště dobrých i špatných příkladů z České republiky i ze zahraničí. Je to fórum pro názory, které posouvají městskou mobilitu kupředu. Vnímá svět v souvislostech, a proto ve svých článcích neopomíjí ani další způsoby udržitelné a aktivní dopravy.

Město na kole je nezávislý zpravodajsko-informační projekt sdružení AutoMat. Jeho nezávislost na ostatních aktivitách iniciativy AutoMat garantuje šéfredaktor, který není členem interního týmu AutoMat.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 500,-

Moc děkujeme za vaši podporu, moc si toho vážíme.

Nastavte si prosím platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od vás.

ve prospěch účtu: 2400063333/2010
částka: [částka]
variabilní symbol: [variable_symbol]
zvolená frekvence plateb: [freq]

Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře

Podpořte nezávislé zpravodajství o cyklistice

Redakčně nezávislý magazín o cyklistické dopravě potřebuje i spolehlivé finanční zázemí. Jen tak může skutečně nezávisle a spolehlivě pokrývat dění na poli cyklistické dopravy v Praze, Česku i zahraničí. Pomůžete nám? Zvažte prosím zejména pravidelné dary, které nám umožňují pracovat dlouhodobě a koncepčně.

Chytrá mapa pro městskou cyklistiku

Trasy v naší mapě nejsou fantazií, ale každodenní zkušeností desítek cyklistů, kteří přispívají do mapy a pomáhají vylepšovat trasy. Naše mapa je postavena na otevřené platformě  OpenStreetMap, kde se každý může podílet na tvorbě a vylepšování mapy. Naše mapa poskytuje podrobný výškový graf a také podrobné informace o cyklistické infrastruktuře a uzavírkách. Teprve zde zjistíte, jaký typ cyklopruhu ulicí vede, případně zda je ulice zpevněná či asfaltová.

 

Vyhledám si trasu