Do práce na kole

Výzva Do práce na kole je dlouholetý projekt spolku AutoMat na podporu městské cyklistiky a dalších druhů aktivní a udržitelné dopravy (chůze, běh). Každý rok s námi vyrazí několik tisíc manažerů, vědkyň, lékařů, bankéřek, řemeslníků i studentek po celé republice do práce či školy na kole nebo pěšky.

Cílem výzvy je popularizovat téma osobní udržitelné dopravy, upozorňovat na její výhody ekologické, zdravotní i ekonomické a usnadňovat lidem zapojení bezmotorové dopravy do běžného způsobu života. Zároveň budujeme a rozvíjíme komunitu lidí, jimž není dění okolo nich lhostejné. Ve výzvě nejde o počet kilometrů, ale o změny dopravních návyků – hlavní kategorií je pravidelnost týmu.

Harmonogram roku:

Lednová výzva: 15.-21. 1. 2024 (registrace od prosince)

Květnová výzva: 1.-31. 2024 (registrace od 1. února 2024)

Zářijová výzva: dva týdny v září 2024 (registrace od konce srpna 2024)

 

Pomáháme zlepšit města

Díky nahrávání tras účastníků a účastnic přes mobilní aplikace získáváme unikátní anonymizovaná data o pohybu lidí na kolech a pěšky po českých městech. Tato data mohou posloužit městům k identifikaci, kudy se cyklisté i chodci reálně pohybují a kde se nacházejí místa, kde infrastruktura nevyhovuje účelům bezpečného a příjemného pohybu po městě. Účastník*ice výzvy tak svým pohybem může přispívat k rozvoji města a pohybu po něm, což má vliv na rozvoj bezpečné a komfortní (cyklo)dopravy.

Pomáháme zlepšit zdraví

Víme, že i jeden měsíc bez používání auta může významně přispět ke zlepšení kondice, zdraví i nálady účastníků*ic, pomůže budovat týmového ducha a dobrou atmosféru ve firmě a jednoznačně přispěje ke zdravějšímu městu, ve kterém se lépe dýchá. Jeden měsíc může také vést k návyku pro měsíce příští.

 

Principy výzvy Do práce na kole

Přihlaste se.

Vytvořte tým o 2-5 lidech (případně se zapište jako jednotlivec) a motivujte svou firmu ke změně.

Choďte či jezděte pravidelně.

Chodíte, běháte, jezdíte na kole či koloběžce a své bezmotorové cesty do práce si v průběhu výzvy zapisujete, případně propojíte se svoji aplikací.

Buďte součástí.

Užijete si společné akce s kolegy, zlepšíte si kondici, poznáte své kolegy, zhubnete, přispějete k čistšímu městu a můžete vyhrát některou z mnoha cen.

Ovlivněte budoucnost.

Anonymizovaná data o nahraných trasách z mobilních aplikací slouží městům k identifikaci, kudy se cyklisté*ky i chodci*kyně reálně pohybují. Účastník výzvy tak svým pohybem může přispívat k rozvoji města a pohybu po něm, což má vliv na rozvoj bezpečné a komfortní (cyklo)dopravy.

 

 

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

 • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
 • částka: [amount]
 • variabilní symbol: [variable_symbol]
 • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře

Podpořte Do práce na kole

Každý rok výzvu vylepšujeme, abychom oslovili a zapojili více lidí, firem a měst. Pomožte k rozvoji Do práce na kole i vy svým darem. Dar můžete dát buď ve výši regulérního startovného, benefičního startovného, nebo v libovolně vysoké výši.

Čím může být výzva pro vás?

Podle ohlasů našich účastníků je nejčastější motivací:

 • Sdílení a získání nových zážitků s kolegy.
 • Zlepšení své kondice a zdraví.
 • Příspěvek ke zlepšení životního prostředí.

Zajímá vás víc? Podívejte se na web výzvy.

 

Čím může být výzva pro vaši firmu?

 • Lepší obraz vaší firmy a možnost získat titul Cyklozaměstnavatel roku.
 • Zábavný teambuilding pro vás a vaše kolegy (navíc cenově a produkčně nesrovnatelně přívětivější, než běžně nabízené).
 • Podporou zdravých a spokojených zaměstnanců.

Další důvody a výhody najdete na webu výzvy.

Čím může být výzva pro vaše město?

 • Provázanost s dalšími 50 městy, která pomáhají zlepšit své životní prostředí.
 • Data o pohybu účastníků výzvy po městě. Takto získané anonymizované podklady lze následně využít pro řešení nedostačující infrastruktury či problematických a nehodových míst. Čím více svých občanů zapojíte, tím smysluplnější data pro analýzu vzniknou.
 • Titul Cykloměsto roku a zviditelnění vašeho města.

Co všechno může vaše město získat najdete na webu výzvy.

Děkujeme mnohokrát, že vás zajímá, co v AutoMatu děláme. Přibližně jednou měsíčně vás budeme e-mailem informovat o aktuálním dění, zvát vás na akce a výzvy a jednou za čas se optáme, jestli se nechcete zapojit ještě více.

Ale hlavně – chceme s vámi navázat vztah a doufáme, že se někdy setkáme osobně. Tak si budeme moci nejlépe říci, co pro sebe navzájem můžeme udělat, aby byla naše města radostnější.

Děkujeme

Váš AutoMat

Chybka na obzoru

Váš email už v databázi adresátů máme. Pokud vám newslettery do schránky nechodí, kontaktujte nás prosím na kontakt@dopracenakole.cz a společně problém opravíme.

Přihlašte se k odběru novinek

Nechcete, aby vám utekla registrace do výzvy nebo vás jen zajímá dění kolem Do práce na kole? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nic vám neunikne.