Lanovkou na Petřín i s kolem

29. 06. 2010, Aktuality

Dopravní podniky udělaly vstřícný krok k cyklistům, a tak od 1. 7. 2010 budeme moci kromě přívozů, metra a vybraných tramvajových linek využít i služby přepravy jízdních kol v lanové dráze na Petřín. Zkušební doba bude trvat od 1. 7. do 31. 10. 2010, kdy bude přeprava kol v lanovce vyhodnocena, a v případě hladkého průběhu bude změna zařazena do Smluvních přepravních podmínek Pražské integrované dopravy (SPP).

Vzhledem k tomu, že zejména v létě a při pěkném počasí je lanová dráha velmi vytížená, možnost výšlapu na Petřín zůstává dobrou variantou pro všechny cyklisty. I nejeden chodec při pohledu na frontu před dolní stanicí dráhy zvolí radši pěší výstup, a tak se tlačení kola nestane pouze úsměvnou vzpomínkou.

Přeprava jízdních kol bude umožněna na druhé plošině vozu, která bude označena piktogramem a podle pravidel pojme dva bicykly. Jelikož průvodce lanové dráhy může přepravu jízdního kola zakázat, není vhodné lanovku zaměňovat s vlekem pro downhillové nadšence. Kvůli omezené kapacitě jistě bude lepší dát přednost v lanovce rodinám s dětmi či staršímu cyklistovi.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře