AutoMat vyzval k ukončení závislosti na ruských fosilních palivech

28. 03. 2022, Ostatní

AutoMat se jako součást Klimatické koalice připojuje k výzvě k odklonu od fosilních paliv. Válka na Ukrajině by měla být poslední kapkou – po odklonu od fosilních paliv v městské dopravě voláme bezmála 20 let.

Ani pro běžného, byť dobře informovaného a kriticky smýšlejícího člověka není prakticky možné dohlédnout provázanost našeho světa s fosilními palivy. Ukazuje se, že odstřihnout se okamžitě asi není možné (alespoň co se týče plynu), pokud nechceme vidět hynout mrazem vlastní spoluobčany. Připojujeme se ale k názoru Lukáše Hrábka z Greenpeace, který tvrdí, že je možno a záhodno vzdát se urychleně alespoň ruské ropy, na které má Putin až 4x větší marži. Ale ani do toho se pravděpodobně nebude politikům moc chtít; nejen proto, že by to mělo za následek nárust cen a vyšší infalci, ale také kvůli klasické překážce udržitelné dopravy – strachu z odlivu voličů, kteří v očích politiků nesnesou omezování automobilů.

Omezení spotřeby nafty v dopravě samozřejmě nesmí přivodit sociální bouře a je třeba, aby nedopadlo na nikoho, kdo nemá dostupné alternativy dopravy. Mimo aglomerace pak toto platí dvojnásob. Za opatření, po kterých voláme, by také měly v co nejmenší míře platit ti nejslabší – opět je tedy na řadě stát. A také velké firmy, které by navíc měly zrovna nyní předvést, co pro ně znamená společenská zodpovědnost.

Co tedy můžeme udělat? Koukněte na speciální stránku AutoMatu věnovanou dekarbonizaci. Můžete i připojit svůj podpis. Nebo se přihlásit do květnové výzvy Do práce na kole a zkusit to pro začátek alespoň na měsíc bez auta. 

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře