Co jsme letos dělali s týmem LABu a co se povedlo?

16. 11. 2021, LAB , Ostatní

Celý rok jsme s naší Laboratoří udržitelného urbanismu (LAB) sledovali dění na poli dopravy a veřejného prostoru.
– Podařilo se nám uvést na pravou míru statistiky nehodovosti cyklistů a jejich zavinění dopravních nehod a aktivně se podílet na prosazení zákona o bezpečném 1,5 metrovém odstupu při předjíždění lidí na kolech.
– Na světový den kola 3. června jsme uspořádali “”, které se zúčastnily stovky lidí a také velvyslanci, velvyslankyně a zástupci 12 ambasád. Cyklojízda projela městem pod záštitou náměstka primátora Adama Scheinherra a Informačního centra OSN v Praze.
– Natočili jsme a vypustili šestidílný vzdělávací animovaný videoseriál “”, který seznamuje širokou veřejnost včetně školáků a školaček s principy udržitelné dopravy a urbanismu.
– Zorganizovali jsme několik online i offline dílů AutoMatí Cykloporadny, ve které zájemkyním a zájemcům zdarma předáváme naše know-how, jak bezpečně jezdit v městském provozu.
Po šesté v řadě jsme vyhráli soud s MČ Praha 8, která od roku 2017 nelegálně odstraňuje cykloobousměrky v Karlíně.
– Jako první v Česku jsme vyčíslili emise CO2 velkých dopravních staveb jako je tunel Blanka či Městský okruh a upozornili tak na to, že závazek Prahy obsažený v městském klimaplánu na snížení emisí CO2 do roku 2030 na polovinu je nesplnitelný.
– Podruhé jsme uspořádali přehlídku filmů o urbanismu Městem a představili tak nové městské výzvy v kontextu udržitelného rozvoje.
– Spolupořádali jsme podzimní festival Za Prahu udržitelnou a sousedskou, který široké veřejnosti přilblížil aktuální problémy rozvoje Prahy.
– Dlouhodobě a systematicky se věnujeme jednání o podobě cykloopatření a nových městských čtvrtí (Bubny-Zátory, Nákladové nádraží Žižkov, Masarykovo nádraží, kontribuce developerů). Náš expert na územní rozvoj tak vyjednává proměny ve prospěch obyvatel napříč strukturou pražského magistrátu.
– Náš dopravní expert je členem pražské cyklokomise, natáčíme podcasty o městské mobilitě a územním plánování (najdete třeba na našem soundcloudu) a  podáváme připomínky k urbanistickým studiím (letos např. Nákladové nádraží Žižkov).

Žádný z výstupů našeho LABu by se nestal skutečností bez našich expertů, spřátelených organizací a dalších spolupracovníků, ale také bez našich dárců. Můžete se přidat taky na www.nakrmteautomat.cz. Díky!

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře