Plány AutoMatu na rok 2020

02. 01. 2020, Ostatní

Nedávno jsme rekapitulovali rok 2019, teď jsou na řadě plány do roku nového. Co nás společně čeká? Na čem budeme pracovat, abychom se zase o trochu přiblížili udržitelným městům?

S týmem Laboratoře udržitelného urbanismu (LABem) chystáme seriál videí, která by měla zábavnou formou osvětlit základní principy dopravy ve městech. Rádi bychom pravidelně připravovali také podcasty, které by vám zpříjemnily třeba cestování MHD nebo pešky. A rozrůstáme se také mimo Prahu. V roce 2020 vzniknou naše „pobočky“ ve dvou regionálních městech. V září jsme si vyzkoušeli pořádání filmového festivalu Městem – v tom bychom rádi pokračovali, i když zřejmě formou pravidelných jednotlivých projekcí doplněných debatou s odborníky. Pokračovat budeme i v boji za cykloobousměrky na Praze 8 a dál sledujeme vývoj okolo možného uzavření Smetanova nábřeží pro tranzitní dopravu. Uvidíme, jak s dopravou v centru zamávají politické čachry na Praze 1.  Se zástupci týmu Do práce na kole pak snad stejně jako v roce 2019 vyjedeme za cykloinspirací do některého z evropských měst.

I v roce 2020 chceme Zažít město jinak – a nejen my, ale i stovky organizátorů a desetitisíce návštěvníků. Do sousedských slavností zapojíme další ulice a veřejná prostranství po celé republice. Koordinátorům budeme i nadále pomáhat se zábory, aby auta alespoň na jeden den nahradily dětské hry, dílny, hudební i divadelní vystoupení nebo prostě setkávání sousedů. Budeme jim předávat své letité know-how a dále jim všemožně usnadňovat práci. A uvažujeme i jedné (staro)novince – po letech znovu zorganizovat jednu přímo „automatí“ lokalitu. Rádi bychom se vrátili na Smetanovo nábřeží, o jehož zklidnění se dlouhodobě zasazujeme.

Nábřeží žije 2005

Novou cyklosezónu zahájíme týdenní Lednovou výzvou Do práce na kole (od 20. do 26. ledna), ale už v lednu budeme chystat zlatý hřeb roku – klasickou květnovou výzvu Do práce na kole. Rádi bychom zapojili ještě víc než stávajících 45 měst z celé republiky, chystáme nová a originální soutěžní trička s motivem od známého výtvarníka (bude to překvápko), ještě ekologičtější balení a distribuci soutěžních balíčků. Po několika ročnících, kdy se účastníci doslova „utrhli ze řetězu“ ve výkonnostní kategorii bychom se rádi vrátili více k původnímu smyslu akce – tedy podporovat pravidelnou udržitelnou dopravu bez ohledu na překonané vzdálenosti. Přesto bychom neradi krotili nadšení sportovních cyklistů, a tak jim umožníme prostřednictvím najetých kilometrů přispívat na dobrou věc. Budeme dále pracovat s anonymizovanými daty o trasách účastníků a využívat je k plánování lepší infrastruktury. A nebude chybět ani tradiční Velká jarní cyklojízda (termín upřesníme) a také závěrečný večírek v každém pořadatelském městě.

Chystáme se také znovu do škol, pro které připravujeme terénní programy o udržitelné a bezpečné dopravě na míru, cyklojízdy nebo soutěž Zelené kilometry. To vše pod hlavičkou projektu Generace U.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře