Jubilejní 10. ročník výzvy Do práce na kole startuje. S upravenými pravidly

30. 04. 2020

Do práce na koloběžce, na nákup pěšky a večer místo posezení v restauraci online lekce jógy. I tak může vypadat účast v 10. ročníku výzvy Do práce na kole. Organizátoři hlásí už téměř 15 000 přihlášených z celé republiky a registrace pokračuje na www.dopracenakole.cz. Pro velký zájem se prodlužuje do 10. května.

„Chtěli jsme, aby byl letošní ročník Do práce na kole nezapomenutelný. A to se podařilo, i když dost neplánovaně,“ popisuje koordinátor výzvy Jan Haruda. „Když začala karanténa a firmy omezovaly nebo zavíraly provoz, tak jsme přemýšleli o zrušení nebo přesunutí celé akce. Nakonec jsme se ale rozhodli upravit pravidla tak, aby se mohli účastnit úplně všichni zájemci, bez ohledu na to, jestli cestují zrovna do práce. A máme velmi pozitivní ohlasy taky proto, že Do práce na kole je jednou z mála jarních akcí, která není zrušená,“ doplňuje Haruda.

Původní myšlenka Do práce na kole zůstává – motivovat účastníky k bezmotorovému pohybu a pomoci tak životnímu prostředí, dopravě ve městech, fyzické i psychické kondici jednotlivců a také atmosféře na pracovištích. K dopravnímu aspektu se letos přidává i důležitost pravidelného pohybu, i když musí lidé v květnu zůstat doma.

„Pohyb je klíčový pro udržení fyzické i psychické kondice. A tak jsme letos výjimečně umožnili zapisovat do systému nejen cesty do práce a z práce, ale také vyjížďky na kole do přírody, procházky nebo třeba cvičení u online lekce pilates,“ vysvětluje Anna Kociánová z pořadatelského spolku AutoMat.

Dalšími novinkou jsou pak změny ve výkonnostní kategorii a možnost přispět svými kilometry na dobrou věc. Hlavní soutěžní kategorií však zůstává tzv. pravidelnost – tedy bezmotorový pohyb nebo cvičení v každý květnový pracovní den.

Praha hlásí v tuto chvíli 4 400 registrovaných účastníků, Brno 2 200, Plzeň 862, Olomouc 700 a Pardubice 680. Další stovky nadšenců se hlásí do dalších 40 pořadatelských měst, která pro ně chystají ceny a akce.

Pro každého, kdo přijme výzvu Do práce na kole, je nachystané originální tričko s motivem od Jaromíra Švejdíka a také spousta výher a slev – např. možnost zdarma během května využívat sdílená kola a přístup k exkluzivním online fitness lekcím. A uskuteční se také několik společenských a komunitních akcí, které výzvu každoročně provázely. Samozřejmě v omezeném režimu a v upravené podobě. Např. v Hradci Králové už zahájili sezónu decentní cyklojízdou v rouškách.

Současné situaci se spolek AutoMat nevěnuje jen při organizaci Do práce na kole, ale také např. při analyzování změn v dopravě a životě ve městech s ohledem na pandemická opatření. Připravil podrobnou rešerši zahraniční inspirace a také tipy pro Prahu. Oboje najdete v článku na webu AutoMatu.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře