Code:Mode a Auto*Mat jako bratři v triku

12. 08. 2011, Aktuality

Život. Pestrost. Barvy. Nápady. Kreativita. Pohoda.

Pod tahle podstatná jména by se daly vměstnat záměry lidí, připravujících už pátým rokem přehlídku nezávislé české módy a designu – Code:Mode. Asi to není náhoda, že tytéž záměry sleduje dlouhodobě v Praze i Auto*Mat. Obě skupiny lidí se snaží hledat, povzbuzovat a nabízet zajímavá a pozitivní řešení ve své oblasti městského života. Auto*Mat chce vytvářet prostor pro život, aktivitu a pohyb lidí ve městě. Code:Mode těm samým lidem nabízí možnost využití širokého spektra služeb, osobní přístup a možnost dát prostor vlastní individualitě a fantazii. Činnost obou skupin má stále více podporovatelů a příznivců. Obě aktivity tlačí dál společenská poptávka po lepší nabídce, než té, která nám byla dlouhá léta jako jediná prezentována.

Poslední červencové dny v Pražské městské kultuře jednoznačně patřily nábřeží Smíchova a Letnímu Code:Mode. Opět zde byly tisíce návštěvníků, kterým tentokrát po dobu tří dnů sloužil přímo u Vltavy situovaný takřka nezávislý stanový městys. Výjimečný prostor mezi řekou a parčíkem s výhledem na Vyšehrad a na Pražský hrad zároveň. Jindy opuštěná tzv. Jančíkova pláž se stala na několik dní středobodem aktivní Prahy.

Auto*Mat se na Letním Code:Mode podílel ještě víc než minule, neboť se stal garantem výrazné sekce přehlídky: Městské cyklozóny. Uprostřed celého areálu vzniklo malé náměstíčko ohraničené stany Auto*Matu, Bicyklu (a kdyby celou soboutu nepršelo, tak i Bajkazylu), Festky a Funbikes. Po celé tři dny (i během nepříjemně propršeného závěru) procházely tisíce lidí touto cyklo piazzou a obdivovaly ladnost štíhlých fixek či pestrost tvarů recyklovaných kol ze Žižkova. Vedle tradičních módně designových stánků to bylo pro hodně lidí značné překvapení. Překvapení vskutku pozitivní. Během tří dnů se konaly různé workshopy, prezentace, či kulturní představení z nichž cyklosekci reprezentovaly například exhibiční miniturnaje v bikepolu, barvení růžových kol či populární goldsprint dvojic. Je nutné přiznat, že zejména možnost vyzkoušet si na první pohled zábavně pomalou a nemotornou aktivitu bike polo byla pro mnohé nevšední záležitostí. Pokud se nám někdy podaří vyšetřit alespoň chvilku volného času, těšte se na světově pomalý a nemotorný Auto*Mat bikepolo tým!

I pro posádku exponovaného Auto*Matího stánku samotnou byl Code:Mode zdrojem inspirace a povzbuzení. Snad poprvé jsme měli pořádný stan (zapůjčený od Botas Concept Store – děkujeme), v němž naše prezentace působila zas o něco méně amatérsky a díky němuž jsme mohli fungovat i v dešti. Naplno jsme tak mohli využít nových propagačních materiálů v podobě samolepek zvoucích na Velkou podzimní cyklojízdu a festival Zažít město jinak nebo nedávno aktualizovaných letáků s přehledem činnosti a úspěchů Auto*Matu. Díky ideální pozici stánku se u něj zastavilo obrovské množství lidí, což se na mnoha akcích nestává.

Organizačnímu týmu Code:Mode tímto děkujeme za skvělou práci a propagaci společných myšlenek. Auto*Matí tým je celé léto v jednom zápřahu, takže se nejen vy, ale i ostatní naši podporovatelé a veřejnost máte na co těšit. O všem podstatném se brzy dozvíte. Zatím nám ale můžete pomoct šířením pozvánky na zářijovou celoměstskou velkoslavnost Zažít město jinak spojenou s Velkou podzimní cyklojízdou. Den D je sobota 24. září. Informace o ZMJ zveřejňujeme pravidelně přes náš FB a Zelenou mapu Prahy. Více fotografií z účasti Auto*Matu na Code:Mode naleznete v naší fotogalerii.

[g3client item=25]

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře