Pojeďte v tom taky! Auto*Mat zakládá Klub přátel

25. 09. 2008, Ostatní

PRAHA – Chcete se symbolicky připojit k andělům strážným, kteří bdí nad chodci a cyklisty? Pak právě vás hledá iniciativa Auto*Mat. Sdružení založilo Klub přátel Auto*Matu a vyzývá své příznivce, aby finančně podpořili jeho činnost. „Chceme být nezávislí na magistrátu, státních institucích i komerčním sektoru. Jedině tak můžeme účinně hájit zájmy Pražanů. Podpora jednotlivých lidí je pro nás klíčová a dlouhodobě se bez ní neobejdeme,“ vysvětlila za Auto*Mat Radka Valigurová.

Auto*Mat vydal speciální edici reflexních samolepek s andělem, které si mohou zájemci zakoupit za 300, 500 nebo 1000 korun a stát se tak členy Klubu přátel. „První členy jsme získali na velké nedělní cyklojízdě Prahou. Další se mohou připojit například na jihlavském filmovém festivalu a dalších akcích, kterých se účastníme, nebo prostřednictvím internetu,“ doplnila Radka Valigurová, která práci Klubu koordinuje.

Činnost iniciativy Auto*Mat je dnes hrazena převážně z grantů Ministerstva životního prostředí a magistrátu, menší část rozpočtu tvoří sponzorské dary firem a dary jednotlivců. „Do budoucna se chceme spoléhat na jednotlivé lidi, kterým je sympatický náš program. Je pro nás důležitá nezávislost na zájmech státních nebo soukromých institucí. Budeme tak moci prosazovat proměnu ulic a veřejného prostoru, i opatření na podporu chodců a cyklistů, přestože někdy mohou být požadavky vnímány jako kontroverzní,“ říká Tereza Vohryzková z Auto*Matu.

Členové Klubu přátel mohou využít program slev na trička Auto*Matu, iniciativa pro ně připravuje také speciální akce.

Více informací o Klubu přátel Auto*Matu: https://auto-mat.cz/klub/

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře