Média o jarní cyklojízdě

18. 04. 2008, Uncategorized @cs

Velká jarní cyklojízda projela městem

Pražský deník, 18.04.2008

Foto – PROJÍ®ÏKA METROPOLÍ. Několik set lidí se včera zúčastnilo velké jarní cyklojízdy, která odstartovala v 18 hodin z náměstí Jiřího z Poděbrad. Cyklisté projeli náměstí Míru a pokračovali po magistrále do Holešovic a Libně. Projížïku ukončili v Troji. Organizátoři akce se snažili přesvědčit magistrát, že jezdit na kole po městě je rychlé, zdravé a ohleduplné k životnímu prostředí. Více fotografií z akce najdete na http://prazsky.denik.cz/cyklojizda.
Foto Deník/Ivan Babej


Velká jarní cyklojízda Prahou

ČT 1, 17.04.2008, Večerník
Autor: Filipa Šebová
Moderátor: Eva Souhradová

Moderátor
V ulicích hlavního města jsou teï k vidění davy cyklistů. Přijeli totiž na velkou jarní cyklojízdu Prahou. Akci sleduje na náměstí Jiřího z Poděbrad Filipa Šebová. Filipo, kolik lidí na kolech se tady sešlo a jaký má akce význam?

Filipa Šebová, redaktorka ČT /®IVĚ/:
Tak tady na náměstí Jiřího z Poděbrad dorazilo podle našich odhadů zhruba teï asi 800 lidí na kole. Pořadatelé odhadují, že sem celkem dorazí asi 2 tisíce lidí, kteří se vydají na cestu na kolech kolem Prahy. A hlavním důvodem je, aby upozornili na to, že vlastně cyklotrasy a cyklostezky v Praze vůbec nejsou. A když už jsou, tak nenavazují. Magistrát naplánoval ve svém volebním období asi zhruba 150km nových cyklotras. Ty ale směřuje hlavně na okraj Prahy. Vedle mě už je organizátor dnešní akce Michal Křivohlávek. Tady se také podepisuje petice. Za co?

Michal Křivohlávek, o.s. Oživení:
Ta petice požaduje, aby Magistrát vypracoval koncepci rozvoje cyklistické dopravy, tak aby vlastně mohli v širším centru města byli pruhy pro cyklisty, cyklisti mohli jezdit přes křižovatky bezpečně a zároveň vlastně se cítili komfortně.

Filipa Šebová, redaktorka ČT /®IVĚ/:
A já už jenom doplním, že dnešní jízda Prahou potrvá zhruba asi 2 hodiny. Začíná tady a bude pokračovat na náměstí I.P. Pavlova a poté přes magistrálu až do Holešovic. Končí v Tróji. Za tu dobu té jízdy bude omezená doprava zhruba na 10 minut, měli by s tím všichni počítat, kdo se chystají do centra Prahy.

Moderátor
Z centra Prahy Filipa Šebová a její host. Díky.


Peloton cyklistů projede Prahou, upozorní na chybějící stezky

Idnes, 17.04.2008

Pražští milovníci pohybu vlastními silami dnes vyrazí na jízdu metropolí. Peloton odstartuje v šest hodin z náměstí Jiřího z Poděbrad a dojede do Tróje. Jízda chce tradičně upozornit na nevyhovující podmínky pro kolaře v Praze. Magistrát údajně cyklostezky staví, ale tam, kde nemá.
Oblíbenou součástí cyklojízd bývá přejezd Nuselského mostu.

„Čekáme jeden až dva tisíce lidí,“ řekl iDNES.cz Michal Křivohlávek z pořádající iniciativy Automat. Cyklojízdy se tradičně odehrávají každý třetí čtvrtek v měsíci, ale dvě do roka – jarní a podzimní – jsou příležitostí pro ukázku skutečné „síly“ cyklistů.

Příznivci dopravy po dvou kolech nejprve přejedou z místa startu na náměstí Míru. Odtud budou pokračovat na magistrálu a přes Štvanici do Holešovic. Po překonání Libeňského mostu se cyklisté vydají do Tróje.

Podle Křivohlávka cyklojízda nepředpokládá dopravní omezení. „®ádné zátarasy nebudou, nejsme pražský maraton. Peloton plynule projíždí městem a policie nás pouze doprovází,“ říká.

Stejně jako jindy chce cyklojízda i tentokrát upozornit na nevyhovující podmínky pro cyklisty ve městě. „Třicet procent lidí by rádo jezdilo na kole, ale jezdí jen jedno procento. Proč?“ klade si Křivohlávek řečnickou otázku. „Příčinou je chybějící infrastruktura. Nejsou tu stezky pro kola, oddělené pruhy a upravené křižovatky. Město sice stezky staví, ale alibisticky pouze na okraji města. V plánu pro tento rok je výstavba v Lipencích, Cholupicích nebo v Xaverovském háji,“ vyjmenovává místa velmi vzdálená centru.

Cyklisté zakončí dnešní jízdu v trojské loděnici, kde je čeká přehlídka „bezpečných“ oděvů z reflexních materiálů. „Počasí vyjde. Bude hezky,“ láká Křivohlávek k účasti.


Cyklojízda Prahou

ČRo – Regina, 17.04.2008, Události dne 18:00

Moderátor (Naïa Procházková):
Na náměstí Jiřího z Poděbrad právě v těchto chvílích začíná velká jarní Cyklojízda. Její organizátoři chtějí upozornit na nevyhovující podmínky pro cyklisty v Praze. podrobnosti o trase,na kterou s každým okamžikem vydají stovky cyklistů nám řekl Michal Křivohlávek z pořádající iniciativy Automat.

Host (Michal Křivohlávek, člen pořádající iniciativy Automat):
Vyjede se směrem do Slezské ulice směrem na náměstí Míru, tudy projedeme magistrálu, pojede po magistrále kolem hlavního nádraží, překročí řeku do Holešovic a skrze Holešovice na konečné místo do loděnic v Tróji. Na zakončení je připraveno pro účastníky vlastně speciální módní přehlídka, která se zaměřuje na reflexní prvky a zároveň tam bude občerstvení a zahraje tam hudba.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře