Prahou projede vánoční cyklojízda

18. 12. 2007, Aktuality

PRAHA – Mýtus, že kolo je vhodné jen pro dopravu ve teplém počasí, chtějí nahlodat pražští cyklisté. Ve čtvrtek vyjedou na svou pravidelnou cyklojízdu centrem hlavního města. Účastníci si na kolech povezou malé vánoční stromečky a zabalené dárkové krabice, řetězy a prskavky. Jízdy se může zúčastnit kdokoliv, kdo chce podpořit lepší podmínky pro cyklisty v Praze, nebo se jen netradičně pobavit. Cyklojízda startuje v 18 hodin od kostela na náměstí Jiřího z Poděbrad.

„Stejně jako si řada lidí myslí, že kolo není vhodným dopravním prostředkem pro kopcovitou Prahu, panuje i mýtus o kole jako pouze letním způsobu zábavy,“ říká Michal Křivohlávek z iniciativy Auto*Mat. „Na kole se dá jezdit i po Praze a klidně i v zimě, není-li sníh a namrzlé cesty. Stačí se dobře obléci. Cyklistická doprava může být zkrátka příjemná v každé roční době,“ vysvětluje propagátor městské cyklistiky.

Cílem pravidelných cyklojízd, které probíhají pravidelně od roku 2000, je propagovat kolo jako dopravní prostředek šetrný k životnímu prostředí města a zdravý pro jeho uživatele. Cyklisté také připomínají politikům hlavního města Prahy jejich závazek podporovat šetrné způsoby dopravy, budovat nové cyklistické pruhy a stezky a zklidňovat automobilový provoz v centru města.

Vánoční cyklojízda startuje ve čtvrtek 20. prosince v 18 hodin od kostela na náměstí Jiřího z Poděbrad. Účastníkům doporučujeme vánoční výzdobu jízdních kol (řetězy, prskavky, vánoční balíčky, případě malé stromečky). Tempo jízdy bude mírné a trasa nenáročná, akce je vhodná i pro méně fyzicky zdatné cyklisty a děti. Jízda bude zakončena v klubu Skutečnost (Francouzská 26, Praha 2), kde proběhne koncert skupin Spires That in the Sunset z Chicaga a Dva z Hradce Králové. Cyklisté mohou shlédnout koncert za snížené vstupné 100 korun.


Přílohy:
Vše o pražských cyklojízdách: http://cyklojizdy.cz

Koncert v klubu Skutečnost: http://skutecnost.cz/

Více o cyklistice v Praze – iniciativa Auto*Mat: https://auto-mat.cz

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře