19.1. – Vzpomínkový večer na Jana Bouchala

14. 01. 2006, Ostatní

Ve čtvrtek 12.1. zemřel ve věku třiceti let předseda občanského sdružení Oživení a koordinátor Auto*Matu Jan Bouchal. V pátek 6. 1. večer jej srazil a smrtelně zranil automobil. Jan Bouchal koordinoval iniciativu Auto*Mat zaměřenou na redukci osobní automobilové dopravy a podporu cyklistické, pěší a hromadné dopravy v Praze. Jan Bouchal patřil mezi pravidelné účastníky čtvrtečních cyklojízd – manifestací za práva a větší bezpečnost cyklistů. Podílel se též na vzniku projektu Bezpečné cesty do školy a byl neformálním leaderem Aliance Bez korupce, koalice občanských sdružení za větší transparentnost státní správy a samosprávy. Od konce devadesátých let také pomáhal pražským občanským sdružením z koalice SOS Praha s medializací jejich problémů z oblasti životního prostředí a územního plánování.

Občanská iniciativa Auto*Mat Vás zve na pietní setkání v místě nehody a na navazující diskusní program na téma bezpečnost chodců a cyklistů v pražských ulicích. Komponovaný večer se koná v den pravidelných pražských cyklojízd ve čtvrtek 19. 1. 2005.

Program večera:

 • 18:00 – nám. Jiřího z Poděbrad: Začátek smuteční cyklojízdy
 • 18:45 – 19:15 – křižovatka nábř. kapitána Jaroše a Dukelských hrdinů, Praha 7: Pietní setkání v místě nehody (položení květin a svíček)
 • 19:30 – divadlo Alfréd ve dvoře (Františka Křížka 36, Praha 7): Diskusní večer na téma: Bezpečnost cyklistů a chodců v pražských ulicích.
  Diskusního setkání se zúčastní: Petr Štěpánek (čestný předseda o.s. Oživení); Zdeněk Bambas (ředitel služby dopravní policie, Policejní prezidium ČR) a Robert Š»astný (vedoucí oddělení BESIP Ministerstva dopravy).
  Pozváni byli též představitelé města odpovědní za dopravní politiku města: primátor Pavel Bém, radní pro oblast dopravy Radovan Šteiner, předseda výboru dopravy ZHMP František Laudát, vedoucí odboru dopravy MHMP Jan Heroudek a dále členové pracovní skupiny pro cyklistiku při MHMP.

Přátelé Jana Bouchala založili pro jeho syna a družku, která je na rodičovské dovolené, účet pomoci . Účet má správní radu ve složení: Eva Vavroušková, Tomáš Kramár, Petr Štěpánek, Ota Strunecký a Martin Kotas. Jedná se o pomoc přátel a známých, nikoli o veřejnou sbírku. Číslo účtu u e-banky je 2280070001, kód banky 2400. Konto je transparentní, to znamená, že každý může sledovat pohyb na účtu na webu e-banky. Veškeré prostředky budou vynaloženy na pomoc rodině. Na účet můžete přispět libovolnou částkou.

Za občanskou iniciativu Auto*Mat
Martin Mareček (777 169 080)
Petra Kolínská (776 552 022)

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

 • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
 • částka: [amount]
 • variabilní symbol: [variable_symbol]
 • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře