Pět důvodů pro zklidnění magistrály

21. 06. 2009, Ostatní

40 let od stavby magistrály a 20 let slibů politiků od převratu. Každý den je v centru Prahy 100 000 aut. Někteří tvrdí, že magistrálu není možné zklidnit, že auta prostě někudy musí jezdit. Jiní zase, že magistrálu zklidníme zakopáním do tunelu u Muzea. Auto*Mat zná recept: o dvě třetiny méně aut na magistrále. Jde to.

1. Magistrála se do centra nehodí. Sto tisíc aut nemůže vjíždět do historického města. Buď dálnice, nebo město. Do centra se vejdou pouze ta auta, která musí.

2. Magistrála ničí život v centru. Obchůdky, kavárničky, dobré bydlení, kultura, odpočinek. To vše se začalo do města vracet. Avšak s tisíci aut v ulicích život ve městě skomírá.

3. Magistrála zkracuje život. Vysoké koncentrace zplodin způsobují vážná onemocnění. V centru jako by byl každý kuřákem. Nejvíce ohrožené jsou děti, mládež a staří lidé.

4. Magistrála plodí stres. Každý den v hluku a neustálá hrozba skončit pod koly aut. Stres, zátěž, únava. Moderní život? Ne, přebujelá autodoprava.

5. Magistrála se 100 tisíci auty je zbytečná. Za dva roky bude postavena objízdná trasa: od Jižní spojky do Holešovic povede Městský okruh. Pro obsluhu centra stačí 30 tisíc aut.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře