AutoMat podporuje integraci uprchlíků z Ukrajiny. Koupí benefičního trika se k němu můžete přidat

Vizuál letošního ročníku Zažít město jinak vyzývá k tomu, užít si veřejný prostor na maximum a se vším všudy. Pracuje s nadsázkou a vynáší do popředí téma bariér a jejich překonávání. V doslovném významu s těmi fyzickými ve veřejném prostoru, v přeneseném pak s těmi mentálními v našich hlavách.

V organizačním týmu Zažít město jinak jsme věděli již minulý rok, že se chceme věnovat problematice neexistujících přechodů, zbytečných zábradlí a plotů a překážkám, kterým čelí lidé se sníženou schopností pohybu, senioři i rodiče s malými dětmi. A upozornit na potenciál slavností propojovat jednotlivce i komunity, které se za normálních okolností spíše míjejí. “Vytvořil jsem scénu, která je svým obsahem až surreálná, a konkrétní bariéry jsem s nadsázkou použil k účelům, ke kterým normálně vůbec neslouží. Tím získávají i přenesený význam, a sice to, že bariéry jsou často také v našich hlavách,” říká autor vizuálu grafik a ilustrátor Filip Zatloukal.

Vizuál letošních sousedských slavností můžete uvidíte již brzy v ulicích

Co nemůžeme nevidět

S ruskou invazí na Ukrajinu nabyl náš vzkaz pro všechny organizátorky, participanty i návštěvníky ještě jednoho, ale veledůležitého významu. Česká společnost se stejně jako ostatní země východní a střední Evropy musí popasovat s faktem, že z Ukrajiny byly nuceny kvůli válce odejít miliony lidí. Nový, byť jen dočasný domov hledají statisíce z nich i v našich městech. Skutečnost, že se v 21. století může v Evropě stát něco tak šíleného jako je bezdůvodné napadení suverénní země a vyhánění lidí z jejich domovů, pochopitelně nemůžeme ignorovat ani my v AutoMatu. Rozhodli jsme se sousedské slavnosti přinést těmto našim novým sousedům blíže.

V našem triku vám to bude slušet na kole…

Integrace funguje odspodu

Lidé, kteří byli donuceni opustit své domovy a ocitli se v cizí zemi, si potřebují vytvořit alespoň minimální sociální kapitál, aby se dokázali alespoň částečně vrátit zpátky k “normálnímu” životu. A my ze zkušenosti víme, že jakákoliv integrace funguje nejlépe, pokud probíhá tzv. “odspodu”, skrze běžný každodenní kontakt se sousedkami a sousedy, lidmi v bezprostředním okolí. Abychom ukrajinské uprchlíky zapojili, připravujeme komunikaci, webové stránky a další obsah i tiskoviny v Ukrajinštině.

…i bez něj

Řekněte to trikem

Nabízíme vám také speciální limitovanou edici triček a samolepek Fight Putin, Ride a Bike, díky které budeme výše popsané aktivity financovat. Autorem motivu je opět náš dvorní výtvarník Filip Zatloukal. “Tématem udržitelné dopravy se AutoMat zabývá systematicky a dlouhodobě, teď je ale nejlepší čas se skutečně zamyslet nad naší závislostí nad fosilními palivy. Každý kilometr, který ujedete na kole, nebo urazíte pěšky, se počítá,” vysvětluje výtvarník. Zakoupením trika či samolepek v našem eshopu nejen vyjádříte svůj postoj ke středověkému impériu a jeho agresivním praktikám, ale také podpoříte zapojení nově příchozích do místních komunit. Děkujeme!

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře