V neděli 5. června slavíme Světový den jízdního kola! Cyklojízdou a bohatým programem pro celou rodinu

19. 05. 2022, Uncategorized @cs

Blíží se největší cyklosvátek na světě! Valné shromáždění OSN ustanovilo 3. červen jako den, kdy by všechny státy světa měly ocenit kolo jako unikátní, všestranný a hlavně ekologicky čistý dopravní prostředek. I my ho pravidelně slavíme. Letos tak učiníme v neděli 5. června, kdy v pravé poledne vyjedeme z Karlína spolu se zástupci ambasád na Světovou cyklojízdu pražskými ulicemi. Po návratu budeme pokračovat bohatým kulturním programem pro děti i dospělé. Přidejte se k nám i vy!

Hostit nás bude kulturní centrum Kasárna Karlín, kde bude letošní Světová cyklojízda startovat i končit. Ale to zdaleka není všechno. Na celé nedělní odpoledne jsme si my i partnerské organizace Cyklojízdy připravili spoustu zábavy aka doprovodný program rovnou pro 3 různé stage. A co vás čeká?

Stage “Bazén”

15–16 h: Promítání AutoMatova Průvodce udržitelnou mobilitou, videoseriálu o udržitelné dopravě

16–17 h: Přednáška Cykloinfrastruktura a diskuze – Vratislav Filler z Laboratoře udržitelného urbanismu a jeho úvod do problematiky. Následuje diskuze s řadou odborníků a odbornic

17–18 h: Videa od ambasád – audiovizuální materiály z Norska, Finska, Nizozemí, Polska a také OSN a FastMEDIC

18–19 h: Přednáška Justina Hyatta (NL), experta na udržitelnou dopravu s názvem: Proč cyklopřívětivá města potřebují také filosofy? Hyatt nabízí řešení pro města, která chtějí být ekonomicky a sociálně udržitelnější. Hyatt má 15letou zkušenost s projekty zaměřenými na nastartování lokálních iniciativ. Zabývá se tím, jak dostat více lidí na kola, jak vytvářet krásný a funkční veřejný prostor a jak do městského plánování vnést ekologický a lidský aspekt.

19– 20 h: Koncert Jiný metro (alternativně folkové hudební duo, své dvojhlasé melodie doprovází na ansámbl ukulelí, příčnou flétnu, hračkový saxík, klarinet, krabičku od čaje nebo kazu; do českých, anglických a francouzských lyricko-epických textů o domácích spotřebičích, zvířatech, emocích a
světu kolem nás ukrývají vtípky a poučení)

20–21 h: Koncert Fail Together (folk punk, který vyrostl z trávy a betonu pražských parků, přístavů a nádraží • Born a failure, fail together •)

Stage “Dvůr”

15–19 h: Bike Kitchen Prague – cyklistický servis a dílna

Stage „Dvůr (kino)“

15–19 h: Dánská ambasáda: Virtuální realita. Zkuste si projet ulice Kodaně na virtuálním kole

15–19 h: Propagační stánek OSN

15–19 h: Stánek zdravotníků na kole FastMEDIC

15–19 h: Nizozemská ambasáda: Stánek s přistavenými elektrokoly a propagace elektromobility a bezpečného odstupu 1,5 m při předjíždění

15–19 h: Propagační stánek Norské ambasády

15–19 h: Skandinávský koutek: Jezdí losi na kole? Přijďte si s dětmi vyzkoušet orientační dráhu a kvíz. Na malé cyklisty čeká odměna, na vylosované pak bonus!

15–19 h: Stánek AutoMatu. Prezentace spolku, který pořádá Světovou cyklojízdu, Květnovou výzvu Do práce na kole, sousedské slavnosti Zažít město jinak a hlídá dopravní a urbanistickou politiku metropole

15–19 h: Instalace Freshlabels/Ucon Acrobatics o bezpečnosti cyklistů*ek v provozu

Těšíme se na vás v neděli 5. června nejen v sedle a s větrem ve vlasech, ale i na přednáškách, v cyklodílnách a ve virtuální realitě! Oslavme společně radost z jízdy na kole!

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře