Tři dny Za Prahu udržitelnou a sousedskou. Na Žižkově se uskutečnil druhý ročník festivalu o dostupném bydlení a urbanismu

O víkendu od 12. do 14. listopadu se v žižkovském prostoru39 konal festival Za Prahu udržitelnou a sousedskou. Cílem bylo iniciovat sousedské setkání a také debatu o tématech týkajících se městského života. Program se dotýkal například globální krize bydlení nebo rozvoje Žižkova. Festival pořádala platforma Paměť města spolu s Arnikou a spolkem AutoMat. 

Akce se během víkendu zúčastnilo zhruba 150 lidí v rámci jednotlivých tematických akcí a přidruženého kulturního programu. Páteční večer zahájilo promítání amerického dokumentu “Tohle město není pro starý”, které se konalo jako poslední ze tří podzimních projekcí AutoMatí přehlídky filmů o urbanismu “Městem”. V následné debatě se Michaela Pixová a Tomáš Hoření Samec zaměřili především na krizi bydlení. Prohlédněte si fotogalerii.

Z páteční projekce „Městem“, foto: Ondra Lebeda

Na programu byl i koncert, společná večeře, sítotisková dílna nebo aktivity pro děti. Vedle křtu publikace Rohan a workshopu Architektů bez hranic se uskutečnila například procházka po Nákladovém nádraží Žižkov, které čeká přestavba na obytnou oblast pro více než 10 000 lidí, a jeho okolí. Z procházky a následné debaty vznikl soubor připomínek, který bude v otevřeném dopisu odeslán magistrátu. V neděli večer uzavřela festival diskuse se zastupiteli města v režii A2larmu. Podcast Bulvár, který z debaty vznikl, bude už brzy k poslechu.

Díky a zase za rok!

 

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře