7 věcí, které si nezapomenout na Zažít město jinak

18. 09. 2019, Uncategorized @cs

Ať už vyrazíte v sobotu do své oblíbené ulice nebo budete brouzdat městem a zažívat město jinak na mnoha různých místech, je dobré se pořádně připravit. Také u nás přípravy vrcholí a do realizace sousedských slavností dáváme maximum jak finančně, tak časově. Podpořit nás můžete tím, že se stanete duší svého města.

Provedli jsme pro vás průzkum mezi nejznámějšími a neprotřelejšími pamětníky Zažít města jinak a požádali je o radu, co si vzít v sobotu s sebou. Z jejich postřehů jsme připravili seznam 7 nejdůležitějších věcí, které by vám neměly chybět. 

 1. Pohodlné oblečení. Zažít město jinak není ani bankovní prostředí, ani módní přehlídka. Zvolte oblečení přiměřené počasí (v sobotu má být kolem 20 °C) a hlavně něco, co vám sedne. Pokud jdete s dětmi, vezměte raději oblečení do zálohy. Je pravděpodobné, že pokud narazíte na stánky s dětskými aktivitami, budou náhradní trička a košile třeba. Ve spoustě lokalit ale můžete doplnit šatník modely českých designérů nebo ze sousedské druhé ruky.
 2. Vyberte si hotovost. Na většině ulic, které zažívají město jinak, budou místní obchodníci, kavárníci a třeba i pekaři nabízet něco k snědku a pití. A mnohé další samozřejmě. Počítejte s tím, že většina stánků nemá přístup k elektřině a nebude mít platební terminál. Hotovost je pro všechny mnohem snazší řešení.
 3. Záložní tašku. Shánět na Zažít město jinak tašku, až narazíte na zajímavý dárek, vám zabere zbytečně mnoho času. Pokud máte děti, je velká taška naprostou nezbytností. Přece nebudete nově vyrobený designový prvek vaší domácnosti vláčet v ruce?! A že příležitostí k výrobě takových kousků bude více než dost.
 4. Program s mapou. Neminout svou oblíbenou kapelu, vědět kdy co začíná a kde najdete další zajímavá místa v okolí, vám pomůže mapa s programem. Krom tištěné verze je vám k dispozici i online přehled na stránkách Zažít město jinak.
 5. Toaletní záloha. Nejostřílenější návštěvníci si na Zažít město jinak s sebou berou i záložní toaletní výbavu. Místo, kam si odskočit, je u každé ulice jasně označeno. Buď v nějakém místním podniku nebo jsou k dispozici mobilní toalety. Spoléhat ale na to, že budou všechna místa náležitě vybavena, je minimálně velmi optimistické.
 6. Vlastní kelímek. Vezměte si s sebou svůj vlastní oblíbený kelímek na kávu nebo limonádu. Nejen, že budete ohleduplní k přírodě, ale ještě budete mít kus svého domova s sebou.
 7. Foťák a dobrou náladu. Všichni, které jsme s radou oslovili, se shodli, že nejdůležitější je si slavnost prostě a jednoduše užít. Zahodit povinnosti pracovního dne za hlavu, setkat se se sousedy a prostě Zažít s přáteli a rodinou město trochu jinak.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli článek vytvořit a všem kteří v sobotu zažijí město jinak a hlavně všem, kteří se podílí na přípravě programu jednotlivých ulic a náměstí. Nachystat a zrealizovat celý program od nás vyžaduje značné finanční i časové nasazení. Proto neváhejte konání sousedských slavností podpořit a stát se duší svého města. V sobotu na viděnou.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

 • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
 • částka: [amount]
 • variabilní symbol: [variable_symbol]
 • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře