Prohlášení iniciativy Auto*Mat ze dne 3. 7. 2015

03. 07. 2015, Ostatní

Iniciativa Auto*Mat je znepokojena okupací fyzického i virtuálního veřejného prostoru způsobující ve společnosti nenávistnou náladu, ať už je zaměřena vůči komukoliv.

Jsme si vědomi toho, že témata uprchlíků, muslimů a podobně nejsou naší agendou. Nemůžeme ale pominout, jakým způsobem je pro současnou eskalaci nenávistných projevů zneužíván veřejný prostor měst.

Veřejný prostor je místem setkávání a veřejné debaty, žádná debata ale nemůže být vedena formou nenávistných výroků, urážek či vyhrožování. Jsme dlouhodobě svědky projevů nenávisti v oblastech, kterými se zabýváme, a jsme proto citliví i vůči rostoucí nenávisti v oblastech celospolečensky významných – nenávisti, která už nepochází z ospravedlnitelné obavy z neznámého, ale je podněcovaná systematickými snahami populistů šířících nelidské ideologie.

Za členy týmu Auto*Matu žádáme politiky, Policii ČR a další zodpovědné orgány, aby odsoudili a na základě platných zákonů České republiky aktivně stíhali projevy nenávisti ve veřejném prostoru Prahy i dalších českých měst. Nechceme, aby se naše společnost pod záminkou ochrany evropských a demokratických hodnot těchto hodnot zároveň definitivně vzdala.

Za tým Auto*Matu
Vratislav Filler, Anna Strejcová, Adéla Brabcová, Václav Kříž, Jakub Hradilek, Petr Dlouhý, Jan Hubík, Jakub Holzer, Lukáš Eršil, Iva Nevečeřalová, Jana Pírková, Martin Šotola, Kristina Karasová, Jiří Motýl, Iva Pohanková.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře