Velká studentská cyklojízda popáté projela Prahou

Velká studentská cyklojízda popáté projela Prahou

PRAHA – Z Centrálního parku na Pankráci do Karlína a zpět dnes jelo asi 150 žáků pražských středních škol v rámci tradiční Velké studentské cyklojízdy. Cyklojízda se konala už popáté a studenti se jejím prostřednictvím snaží upozornit na nedostatky v cyklistické infrastruktuře. Akci společně organizuje iniciativa Auto*Mat a sdružení Pražské matky.

Za asistence městské policie, dobrovolníků a učitelů vyrazili žáci v 9.30 hodin z Centrálního parku na Pankráci, projeli po Rašínově nábřeží směrem na Výtoň, dále přes centrum a Florenc až do Karlína. Jejich cílem byl nově otevřený kulturní podnik s názvem Přístav 18600 na Rohanském ostrově, který vyrostl v prostředí “městské džungle”. Po krátké zastávce studenti odjeli do školních tříd přes Dvořákovo, Smetanovo a Podolské nábřeží.

Trasu cyklojízdy si pochvalovali učitelé i žáci. “Je dobře, že se jelo v provozu a studenti si mohli vyzkoušet, jaké to je být na kole součástí pražské dopravy. Navíc nám přálo krásné počasí,” okomentoval cyklojízdu učitel Mojmír Kopečný ze SPŠS Dušní.

“Cyklojízda se mi líbila a bavilo by mě jezdit po městě na kole. Dřív jsem dokonce často jezdila po cyklostezce mezi Vestcem a Kunraticemi, ale vzhledem k tomu, že je poslední dobou nesjízdná kvůli bahnu, kolo prozatím nechávám doma,” řekla jedna z účastnic cyklojízdy, studentka Michaela Gavrilovič z Gymnázia Elišky Krásnohorské.

Cyklojízda se konala v rámci programu Do školy na kole, jehož cílem je umožnit žákům středních škol vyjádřit se k dopravní situaci v Praze – konkrétně k podmínkám pro cyklistickou dopravu. Velká studentská cyklojízda je již tradičním happeningem organizovaným v rámci Evropského týdne mobility u příležitosti mezinárodního Dne bez aut jako akce na podporu udržitelné dopravy a myšlenky městské cyklistiky. Probíhá v rámci vzdělávacích a osvětových aktivit sdružení Auto*Mat a Pražské matky, během nichž se žáci a studenti podílejí na zklidňování dopravy v okolí škol a získávají praktické dopravní návyky v duchu zdravé a šetrné mobility, ale též v bezpečnosti pohybu na kole v městské dopravě.

Zapojené školy:

Gymn. Elišky Krásnohorské
SPŠS Dušní
Gymn. Na Vítězné pláni
SPŠ dopravní – Moravská
SPŠ dopravní – Motol
Gymn. mezinár. vztahů Stodůlky

Přílohy:

1) Dnešní fotografie z cyklojízdy, autor Štěpán Hon: http://www.uschovna.cz/zasilka/BA5JFKLCYCAF8JGP-IVG

2) Trasa cyklojízdy:

3) Video z roku 2012: https://www.youtube.com/watch?v=Xa9_L-JYjjc

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře