Trest za vzorné chování: Praha zrušila zelenou linku

PRAHA – Vedení Prahy učinilo další krok k omezování chodců a cyklistů v Praze. Zrušilo zelenou linku, na které mohli Pražané mimo jiné oznamovat překážky a závady, například díry v chodnících, nepořádek na ulicích, poškozené zástavky veřejné dopravy, ale třeba i ničení stromů a podobně. Oficiální zdůvodnění – „nadbytečnost projektu“ – nelze v souvislosti s investicemi dalších miliard do tunelu Blanka chápat jinak než jako cynický krok politiků. Podle iniciativy Auto*Mat zelená linka od léta 2009 dobře fungovala a dávala Pražanům možnost účinně ovlivnit podobu města a pomáhat řešit jeho problémy.

„Zelená linka sice začala jako předvolební tah někdejšího primátora Pavla Béma, ale během let se z ní stal skvěle fungující nástroj. Pražané si díky ní mohli vydupat úklid zanedbaných míst anebo údržbu poškozené infrastruktury. Teď pro ně bude obtížné najít správný úřad či instituci, kam se s jednotlivými problémy obracet. Úředníci si těchto závad sami od sebe mnohdy nevšímají,“ kritizuje nynější rozhodnutí Vratislav Filler z iniciativy Auto*Mat. „Chápeme, že Praha musí šetřit, ale šetří na špatných místech,“ dodal.

Auto*Mat považuje zrušení zelené linky za signál, kterým dává magistrát obyvatelům města jasně najevo, že mají po Praze cestovat především autem a raději si moc nevšímat toho, v jakém stavu jsou ulice a veřejná prostranství.

„Zelená linka sloužila aktivním a odpovědným lidem, kteří občas nechají auto doma, pohybují se po ulicích převážně pěšky a jsou ochotni udělat alespoň něco málo pro zlepšení jejich stavu. Radní v čele s náměstkem Josefem Noskem teď tyto lidi za jejich vzorné chování potrestali, zatímco poslali další finanční dárek na rozvoj individuální automobilové dopravy,“ říká Vratislav Filler z Auto*Matu. Naráží tím na schválení dalších miliardových investic do tunelu Blanka. Právě kvůli tunelu město hledá peníze všude, kde se dá, a ruší i řadu potřebných projektů a činností.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře