Terénní vzdělávací programy AutoMatu v době covidové

20. 10. 2020

Kulturní akce, konference i vzdělávání se letos z velké části přesunuly do online prostoru a tam zamířil se svými aktivitami pro školáky i spolek AutoMat. Ten se dlouhodobě věnuje vzdělávání k udržitelné dopravě na základních a středních školách. 

Nejoblíbenější jsou asi terénní programy, při kterých se školáky procházíme okolí jejich školy, povídáme si o bezpečném přecházení silnic, ale i o uspořádání ulic a města jako takového,“ popisuje Lucie Poubová z AutoMatu. Na podzim a zimu 2020 bylo takových programů v plánu hned několik, ale hned po uzavření škol bylo jasné, že bude všechno jinak.

Tým AutoMatu se ale přesto nevzdal a poměrně rychle dal do kupy procházku „virtuální“. „Nejtěžší bylo vymyslet a vyzkoušet technické řešení. Nakonec se ale vše povedlo. Podařilo se nám propojit dva průvodce s mikrofony a telefony z terénu, jednoho „kameramana“, další kolegyni „moderátorku“ z domácí karantény a taky paní učitelku, asistentku a 27 druháčků ze ZŠ sv. Voršily v centru Prahy,“ doplňuje Zdeněk Svačina z AutoMatu.

Skutečnou procházku a zážitky na vlastní kůži sice virtuální akce nenahradí, ale pozorní školáci i nadšená paní učitelka odměnili celý tým AutoMatu za jeho úsilí a motivovali také k pokračování.

Velice děkujeme za program. Děti vydržely 60 min., což byl na ně rekord. Myslím, že se jim to líbilo a dost si zapamatovaly. Posílám obrázky, které jsou jejich zpětnou vazbou. Měly za dobrovolný úkol nakreslit nebo napsat, co si zapamatovaly. Myslím, že to mluví za vše,“ píše Kateřina Mácová, učitelka 1. A ze Základní školy sv. Voršily.

Program AutoMat vyzkoušel už se žáky různých základních škol, kromě „Voršilek” také např. v ZŠ Ohradní v pražské Michli.

V plánu je tak do konce roku ještě několik takových „procházek“, zřejmě v různých technických formátech podle cílové skupiny. Pokud máte o vzdělávací program pro školu ve vašem okolí nebo pro třídu vašeho potomka zájem, ozvěte se na lucie.poubova@auto-mat.cz.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře