Srpnová cyklojízda zamíří k venkovnímu koupališti na Pražačce

PRAHA – Na projížďku centrem letní Prahy láká zítra iniciativa Auto*Mat. Srpnová cyklojízda startuje ve čtvrtek 18. srpna po osmnácté hodině z náměstí Jiřího z Poděbrad. Jejím cílem bude venkovní koupaliště na Pražačce v Praze 3. Srpnová akce bude předzvěstí tradiční Velké podzimní cyklojízdy. Ta se uskuteční v sobotu 22. září a zahájí sedmý ročník pouliční slavnosti Zažít město jinak. Na podzimní cyklojízdě očekávají organizátoři několik tisíc lidí na kolech.

„Prakticky každý obyvatel Prahy vlastní jízdní kolo a většina z nás na něm během léta vyrazí ať už na víkend nebo i na část dovolené. V čase prázdnin a hezkého počasí chceme Pražanům ukázat, že na kole se dá pohodlně jezdit také po městě. Kolo šetří čas, udržuje fyzickou kondici. Pohyb letními ulicemi je stejně příjemný jako malý výlet,“ říká Vít Masare z iniciativy Auto*Mat, která cyklojízdy organizuje.

Pravidelné pražské cyklojízdy jsou oslavou svobodného pohybu po městě. Zúčastňují se jich lidé všech generací. Nejde o sportovní, jako spíše o kulturně společenské události. Jízda umožňuje zažít ulice města včetně těch, která jsou za běžného dne zaplněné proudy aut, ze sedla bicyklu.

„Zahraniční fenomén městské cyklistiky jako součásti moderního městského života přichází konečně i do Prahy,“ je přesvědčen Vít Masare.

Poznámky:

1) Více o pražských cyklojízdách: www.cyklojizdy.cz

2) Trasa srpnové jízdy

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře