Přehlídka filmů Městem zve na dokumenty o plánování měst i krizi bydlení

14. 10. 2021

Tři kina, tři dny, tři dokumenty. A tři pohledy na současná města. Spolek AutoMat chystá po roční pauze druhý ročník filmové přehlídky Městem. Divákům v září a listopadu zdarma představí tři zahraniční snímky, které se nedostanou do běžné distribuce, a pozve také na debaty s odborníky. Film Tohle město není pro chudý má úplnou premiéru.

V rámci přehlídky Městem chce spolek AutoMat představit nové městské výzvy v kontextu jejich udržitelného rozvoje. Propagaci myšlenek udržitelného urbanismu i dopravy ve městech se AutoMat věnuje dlouhodobě.

„Během prvního ročníku jsme promítali filmy věnující se městské mobilitě či vztahu chodců k veřejnému prostoru. Letos přineseme témata městského plánování a také se zaměříme na bytovou krizi, která zasáhla nejen Česko,” zve na filmovou přehlídku vedoucí projektu Laboratoř udržitelného urbanismu spolku AutoMat Michal Lehečka. “Vybrané dokumenty zkoumají situace a příběhy z velkých zahraničních měst, jejichž přístup k urbanistickým výzvám nám může být příkladem, a nebo naopak varováním,“ dodává Lehečka.

Po každém promítání bude následovat diskusní panel s urbanisty, architekty a dalšími odborníky, kteří problematiku zasadí i do českého kontextu.

Festival nabídne jedinečné příběhy lidí bojujících za udržitelná a obyvatelná města. První snímek přehlídky s názvem Experimental City pojednává o ambiciózním plánu stavby futuristického města. To mělo řešit složitou situaci amerických sídel v době, kdy se jejich obyvatelé masově stěhovali do satelitů a městská centra nechávali bezútěšně vyprázdněná.

Těšit se můžete třeba i na dokument o Adě Colau, kterou její aktivismus dovedl až na pozici starostky Barcelony, odkud mohla dosáhnout pozitivních změn v městském veřejném prostoru.

Festival pořádá spolek AutoMat ve spolupráci s kinem Světozor, Centrem architektury a městského plánování a prostorem39, v jejichž kinosálech se bude promítat. Vstupné je dobrovolné, z kapacitních důvodů je nutná registrace. Detailní program, odkazy k registraci i jména hostů na auto-mat.cz/mestem

Video k přehlídce

Program

Experimentální město – 20. 10. 2021, 20:45, malý sál kina Světozor

Ada na radnici – 5. 11. 2021, 19:00, Centrum Architektury a Městského Plánování (CAMP)

Tohle město není pro chudý – 12. 11. 2021, 18:30, prostor39 v rámci Festivalu Za Prahu udržitelnou a sousedskou.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře