Praha hledá největší cyklistickou absurditu

Praha hledá největší cyklistickou absurditu

PRAHA – Cyklostezka ukončená uprostřed silnice, nesmyslné značení nebo třeba nucení jezdce k porušování dopravních předpisů. To je velmi stručný popis dopravních absurdit, které do soutěže o Dopravní absurditu zasílají účastníci soutěže Do práce na kole. Soutěž ukazuje, že nesmyslných dopravních značení je v hlavním městě přehršel. Ale která zvítězí?

„Tak nám konečně udělali pruh pro cyklisty ve vyšehradském tunelu. Nemusíme jezdit po chodníku a ohrožovat chodce. Musíme si akorát místy dávat pozor na auta a tramvaje. Dobrá. Vždyť jde jen o pár metrů. Co nás ale čeká za překvapení po výjezdu z tunelu? Svodidla a zablokované pokračování cyklostezky. Nezbývá nám nic jiného, než pokračovat po cestě nebo přeskočit s kolem přes svodidla. Tak vám přeju bezpečný vyšehradský skok, pozdravujte Horymíry a Šemíky!,“ popsal absurdnost vyšehradského tunelu účastník soutěže Do práce na kole Vojtěch Roupa.

„Soutěžní kategorie Dopravní absurdita chce upozornit na nejen hloupé značení, ale též nebezpečná místa, se kterými se cyklista musí na své cestě vypořádat. Po té, co odborná porota vybere největší cykloabsurditu, budeme usilovat o nápravu,“ řekla manažerka soutěže Do práce na kole Iva Nevečeřalová z iniciativy Auto*Mat. Vloni soutěžící navrhovali zlepšení v kategorii Cykloopatření pro Prahu. S prodloužením cyklostezky přes park Folimanka zvítězila Tereza Kučerová. Její návrh byl letos zrealizován.

Soutěžní příspěvky zobrazují absurdní dopravní řešení pro cyklisty v Praze. Odborná porota bude hodnotit míru absurdity v terénu společně s vtipným vystižením absurdnosti prostřednictvím fotografie a komentáře. Absurdita musí být skutečná, nelze ji dosáhnout jen například volbou záběru. Sběr cykloabsurdity končí pro soutěžící 31. května. Tipy cyklistů na cykloabsurdity bude iniciativa Auto*Mat sbírat i dále prostřednictvím portálu http://www.prahounakole.cz.
Přílohy:

1) Aleš Jirásek upozornil na cyklostezku, která nutí cyklistu jet nebezpečnou trasou. „Jednosměrnou Šeříkovou jezdím každý den. Z Kampy je dle značení vše podle předpisů. Zpátky je to těžší. Abych se vyhnul semaforu a koloně, uhnu na Plaskou a doleva na Šeříkovou, na které je vyfocené absurdní značení. Nejkratší a nejbezpečnější cesta je pokračovat v protisměru Šeříkovou cca 60m. Značení říká doleva, k semaforu (chtěl jsem se mu vyhnout), doprava a první (Říční) opět doprava. Obkroužím tak celý blok (320m) nebezpečnější cestou.“ Ke stažení.

2) Pro Marka Spilku je absurdní vést cyklostezku po schodech, kde cyklista musí přerušit jízdu. „Provizorní cyklostezka u rezidence Eliška ve
Vysočanech. Vstříc světlým zítřkům aneb cyklostezka za sluncem. Focenoběhem „průzkumné“ cesty z práce z Václavského náměstí přes Klárov,
Letnou, Výstaviště, Stromovku, Troju, Libeň, Vysočany, Hloubětín, Kbely a Letňany,“ popsal a zdokumentoval cykloabsurditu Marek Spilka. Ke stažení.

3) Absurdní značení na křižovatce ulic Ohradní s Michelskou.
„Ohradní je v úseku ke gymnáziu jednosměrná, ale na křižovatce se tváří pro cyklisty obousměrně. U zákazu vjezdu do jednosměrky zřejmě chybí výjimka pro kola,“ hlásí cyklista Pavel Šilhavý. Ke stažení 1 a 2.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře