Festival Street for Art zahájí květinová cyklojízda. Jižní Město oživí umění

Květinová cyklojízdy v Praze 19. květnaPRAHA – Ulice mají vybízet k životu. Zdánlivě jasné poselství přináší festival Street for Art, který na Jižním Městě začíná tento týden. Upozorňuje na fakt, že mnohé ulice slouží pouze jako dopravní koridory. Prostředí města je v řadě míst odpuzující, nebo přinejmenším neinspiruje obyvatele k trávení času. Festival symbolicky zahájí cyklojízda, jejíž účastníci budou mít kola vyzdobena jarními květinovými motivy. Vyrazí ve čtvrtek 19. května v 18 hodin z náměstí Jiřího z Poděbrad, projedou Vinohrady, Strašnicemi a Zahradním městem a zamíří na Jižní Město.

„Ulice Prahy trpí dvěma velkými bolestmi. Mnohé z nich jsou zahlcené projíždějícími a parkujícími auty, a jejich prostředí není přívětivé vůči lidem, kteří zde žijí nebo tudy procházejí. Právě proto dovede první účastníky festivalu, který chce oživit veřejný prostor uměním, cyklojízda, která ukazuje možnost šetrnějšího pohybu po městě,“ vysvětluje spojení festivalu Street for Art s cyklojízdou její organizátor Vít Masare z iniciativy Auto*Mat.

Cyklojízda dopraví zájemce na zahajovací večer festivalu, během kterého proběhne v Zóně Ideal uprostřed opatovského sídliště speciální vydání populární moderované debaty PechaKucha Night s podtitulem „veřejný prostor ve veřejném prostoru“. Následovat bude afterparty s DJem. Lidé, kteří budou z festivalu cestovat domů na větší vzdálenost, mohou využít blízkou stanici metra Opatov. Přeprava kol je na zadní plošině všech vagonů zdarma.

Cyklojízdy jsou společenskou událostí, oslavou jízdy na kole ve městě a vůbec městského života. V Praze se konají pravidelně každý měsíc. Organizátoři květnové jízdy vyzývají účastníky, aby sebe a svá kola na cestu za kulturou vyzdobili květinami, maskami či kostýmy.

Festival Street for Art „o životě, umění a lidech ve veřejném prostoru“ pořádá Kulturní centrum Zahrada od 19. do 28. května v Centrálním parku u metra Opatov. Základem letošního ročníku je Zóna Ideal, platforma o rozloze 30 krát 30 metrů, která bude ukázkou dobře fungujícího místa pro život ve veřejném prostoru, se vším, co takový prostor má obsahovat. Připraveny jsou mnohé výstavy, umělecké instalace, besedy, workshopy, koncerty a projekce.

Více informací:

Pražské cyklojízdy

Festival Street for Art

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře