Architekt nepodlehl vydírání, získal ocenění

PRAHA – Odvážný architekt čelící vyděračské mafii byl odměněn vyznamenáním. Detektivní dobrodružství, které popisuje jeho anabázi, odehrávající se v jednom městě během jednoho dne s názvem Dobrodružství jednoho města, dosáhlo na zlato v soutěži Otevřete oči hrou. Vítěznému teamu mimo jiné pomohla k úspěchu iniciativa Auto*Mat.


Ručně kreslená adventura Dobrodružství jednoho města od skupiny Circus Atos vznikla ve spolupráci s iniciativou Auto*Mat. Popisuje příběh architekta Oskara, který odmítne zakrývat manipulaci s veřejnou zakázkou stavby mostu a je proto unesen mafiánem. Ten po Oskarovi chce, aby přepsal svůj posudek a tak zakryl tuto krádež. Po Oskarových stopách se vydává jeho přítelkyně Markéta. Nebude ale sama, kdo Oskarovi pomůže. Do příběhu vstupují postavy jako například důchodkyně stopařka, děda legionář nebo sprejeři, jejichž dílo se dostane do Národní galerie.

„Hra je postavena tak, že hráč dělá rozhodnutí, kterými vývoj příběhu ovlivňuje,“ dodává Iva Pohanková z iniciativy Auto*Mat. „Důležité je, že vývojáři z Circus Atos dokázali do příběhu zakomponovat důležitá témata udržitelné dopravy, předražených veřejných zakázek, mezilidské slušnosti a v neposlední řadě se zásadně dotkli významu veřejného prostoru. Z jejich vítězství máme velkou radost.“

Vývojáři za své zlaté umístění získali finanční odměnu ve výši 25 000 Kč a další hodnotné ceny. „Jednalo se o naši první hru vůbec. Pracovali jsme na ní s nadšením a radostí. Jsme vděční, že nám lidé z Auto*Matu pomohli. Obzvláště ve finiši to pro nás bylo velmi významné,“ řekl Michal Berlinger, který hru navrhl a také ji produkoval.

Michalu Berlingerovi se hrou pomáhali další lidé: grafiku vytvořila Barbora Podhorská, scénář psal Jan Pohůnek. Zvuk vytvořili Jindřich Kravařík a Tomáš Bílek. Hudbu složil André Sklenář. Díky pětičlennému překladatelskému týmu je hra dostupná i v angličtině.

Hru je možné si zahrát na adrese http://www.dobrodruzstvijednohomesta.cz respektive http://www.onecitysadventure.com

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře