Zažít město jinak 2007

Sérii akcí nazvanou „Zažít město jinak“ pořádá projekt Auto*mat. Celotýdenní program (16. – 22. září 2007) ukazuje teoreticky i čistě zážitkovou formou, jak je možné Prahu proměnit v přívětivější místo k životu.

Návštěvníci programu se budou moci kromě mnoha dalších akcí zúčastnit především happeningu na podporu pěší chůze nazvaný Parádní procházka (16. září) či Velké podzimní cyklojízdy (22. září). Auto*Mat chce hravou formou upozornit na některé z vážných problémů běžných obyvatel a návštěvníků Prahy a propagovat myšlenku, že ulice patří lidem. Program se skládá z kulturních akcí a happeningů zaměřených na podporu alternativních forem dopravy a koná se v rámci Evropského týdne mobility.

Konkrétní problémy cyklistické infrastruktury bude Auto*Mat demonstrovat na moderované cyklovyjížďce po Praze 7 nazvané „Porodní bolesti pražské cyklodopravy“. Vyjížďka ukáže přímo v terénu problémy cyklistické infrastruktury a jejich možná řešení. Praha 7 byla vybrána jako modelový příklad toho, co čeká člověka, který chce kolo skutečně využívat jako dopravní prostředek.

Parádní procházka chce pomocí zábavného programu účastníkům ukázat pěší chůzi v novém světle. Zároveň upozorní jak na místa pro chodce přívětivá, tak ta, kde se chodec může cítit ohrožen. Velká podzimní cyklojízda chce zase poukázat na špatnou dopravní situaci v Praze, zahlcení města auty a absenci cyklistické infrastruktury.
Program „Zažít město jinak“ nabízí mnoho dalších akcí pro děti i dospělé zaměřených na alternativní formy dopravy, například cyklojízdu pro děti i dospělé „Pražské cyklozvonění“ ve spolupráci s několika městskými částmi, projekci tématických filmů v kině Světozor spojenou s vernisáží knihy Krotitelé aut – hrdinové naší doby či cyklovýlet do Kralup nad Vltavou a Roztok spojený s naloděním na loď Tajemství bratří Formanů.

Program akcí Zažít město jinak

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře