Na trasu se od startu u stanice metra Strašnická vydalo asi 700 cyklistů a projeli přes Vršovice, Nusle a Severojižní magistrálu do kampusu Hybernská, kde byl připraven bohatý program pro všechny generace.
Hlavním tématem letošní cyklojízdy byla bezpečnost dětí a mládeže v městském provozu. Při průjezdu tzv. Zónou ticha cyklojízda uctila památku mladé cyklistky, která zde na podzim tragicky zahynula pod koly kamionu. Na její smrt navazuje Výzva 0, kterou připravila nezávislá Iniciativa 0 společně se spolkem AutoMat a požaduje, aby politici převzali odpovědnost za nehody zranitelných účastníků silničního provozu.
Doprovodný program v Hybernské nabídl například debatu o bezpečném pohybu po městě, která byla nahrána jako speciální epizoda pořadu Podhoubí pro Radio Wave, přednášku AutoMatu s praktickými tipy pro bezpečnou jízdu ve městě, koncert kapely White Fruit Honey, workshopy a soutěže pro děti. Součástí akce byla také prezentace projektu CYCLE UP! a dalších partnerů akce.
Záštitu nad akcí převzal náměstek primátora hl. m. Prahy pro dopravu Zdeněk Hřib. Akce se konala s podporou Velvyslanectví Nizozemského království a dalších partnerských ambasád.
Velvyslanectví Nizozemského království, Velvyslanectví Belgického království, Velvyslanectví Slovinské republiky, Velvyslanectví Řecké republiky, Velvyslanectví Japonska, Velvyslanectví Polské republiky, Velvyslanectví Švédska, Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, Velvyslanectví Norského království, Velvyslanectví Lotyšské republiky, Velvyslanectví Švýcarské konfederace, Velvyslanectví Dánského království, Velvyslanectví Finské republiky, Velvyslanectví Spojených států mexických a Velvyslanectví Rakouska.
Nakrmte AutoMat
Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!