Jaká byla letošní Květnová výzva? Čísla a data 2024

18. 06. 2024, Do práce na kole

Letošní, již 14. ročník Květnové výzvy Do práce na kole, pěšky či poklusem je úspěšně za námi. Děkujeme všem účastnicím, účastníkům, firemním a městským koordinátorům, partnerům a všem, kdo nás podpořili a zapojili se. Věříme, že jste si měsíc udržitelného cestování užili stejně jako my a přinášíme přehled těch nejdůležitějších čísel a faktů.

K poslednímu květnu hlásil náš systém 25 355 zapojených lidí z 55 měst a 1794 organizací, kteří dohromady překonali vzdálenost 5,3 milionu kilometrů (z toho 4, 5 milionu na kole a 1 milion km pěšky či poklusem). Tím ušetřili 690 tun CO2 (ve srovnání se stejným počtem kilometrů ujetých autem). A to je skvělá zpráva, protože jde o ekvivalent toho, co stihne absorbovat cca 690 stromů za 100 let!

Večírek Do práce na kole Praha

Naše úsilí jsme oslavili také na večírku pro Prahu a Česko v Galerii Jaroslava Frágnera

V rámci jednoměsíčního udržitelného cestování jste do systému zaznamenali 375 541 cest na kole a 288 816 cest po svých. Průměrná délka zapsané cesty na kole byla 11,3 km, pěšky či poklusem 3,6 km. 

Nejvíc účastníků a účastnic vyslali do výzvy: Praha, Brno, Plzeň, Olomouc, Ostrava, Jihlava, Zlín a Pardubice.

Pražský Cyklozaměstnavatel Do práce na kole 2024: ELI Beamlines

Co nás ještě čeká

Během května nominovali účastníci a účastnice také kandidáty na titul Cyklozaměstnavatel roku 2024 (vyhlásíme již brzy) a stále ještě mohou hodnotit i své (či cizí) město z hlediska infrastuktury pro pěší a chodce v anketě Cykloměsto a Cykloskokan 2024. To vyhlásíme na podzim. V listopadu pak pro vás chystáme aktualizovaný žebříček CykloRank Česko, který porovnává cykloinfrastrukturu.

Tým Knihovna UPM

Děkujeme vám i za fotky týmů. Takhle dorazila z Knihovny Umělecko-průmyslového musea

Chcete víc čísel?

Jak si v rámci Květnové výzvy vedlo vaše město nebo firma/instituce, se můžete mrknout v našem datareportu a srovnávači organizací. Letošní novinkou jsou Základní metriky výzvy, která vám zobrazí výsledky Květnových, Zářijových i Lednových výzev Do práce na kole, pěšky nebo poklusem napříč jednotlivými ročníky. Červen je pro nás v Do práce na kole tak jako každý rok ve znamení závěrečných večírků s vyhlašováním vítězných týmů a losováním cen. Podívejte se na jejich přehled.

Ještě jednou vám všem děkujeme, přejeme krásné léto a už teď se těšíme na Zářijovou výzvu (registraci spouštíme v srpnu). 

Fotogalerie ze Závěrečného večírku Do práce na kole, pěšky či poklusem Praha a fotky výherců a výherkyň.

 

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře