7 důvodů, proč přijmout naši Zářijovou výzvu

Udržitelná doprava jako jedno z řešení klimatické krize pro naše města. To je hlavní sdělení Evropského týdne mobility, který od roku 2002 vyhlašuje třetí týden v září Evropská komise. A my u této příležitosti již tradičně vyhlašujeme Zářijovou výzvu Do práce na kole. Proč je to ta nejvíc cool věc, co můžete se začátkem školního roku udělat? Ta letošní se koná mezi 12. a 25. zářím a registrace do ní startují už 16. srpna.

1. Prodloužíte si léto

Začátek školního roku nemusí nutně znamenat konec všem letním kratochvílím a nástup nudné rutiny. Cestování z práce a do práce na vlastní pohon vás příjemně nakopne a udělá z šedého dopravování se z bodu A do bodu B dobrodružný zážitek.

2. Udržíte si kondici

Fyzička, kterou jste si během letních prázdnin vypěstovali, stojí za to. Možná už vás nečeká žádné plavání v moři, lezení po skalách ani dlouhé pěší túry. Zdravý pohyb ale nemusíte opouštět ani v září. Dopravovat se na vlastní pohon je nejjednodušším způsobem, jak zůstat fit i po konci aktivní sportovní sezóny.

 3. Vyvoláte diskuzi

Ať už mezi kolegyněmi nebo členy vaší domácnosti, účastí ve výzvě pomůžete přitáhnout pozornost k problematice udržitelné dopravy, chodecké a cyklistické infrastruktury a potřebě změny dopravních návyků v našich městech. Staňte se inspirací a pozitivní motivací pro své nejbližší okolí.

4. Zaženete (nejen) podzimní depku

Kratší dny a pomalu se blížící zima nikomu nikdy moc na náladě nepřidají. Nenechte se ale otrávit a procházku či projížďku využijte jako příležitost ke každodenní  psychohygieně a zvýšení hladiny těch správných hormonů. Čerstvý vzduch a vítr ve vlasech jsou mocní kouzelníci.

5. Připravíte si půdu na květen

Evropský týden mobility, v rámci kterého se Zářijová výzva koná, si klade za cíl zviditelňovat udržitelné způsoby dopravy. A vy je tak můžete přiblížit svému  zaměstnavateli a předpřipravit ho na to, že v květnu se v rámci výzvy bude konat celorepubliková soutěž o Cyklozaměstnavatele roku. A to je titul, o který každá moderní firma či organizace rozhodně stojí.

6. Získáte obdiv okolí

Ukážete ostatním, že vám klimatická změna není lhostejná a že vám záleží na budoucnosti celé planety. Stanete se hrdinou všedního dne a vaše vyrýsované lýtkové svaly pak předmětem četných diskuzí ve firemní kuchyňce. Zkrátka, vaše popularita (nejen) v rámci pracovního kolektivu vyletí raketově vzhůru.

7. Ušetříte

A to nejen emise CO2 a životní prostředí, ale také vlastní kapsu. S rostoucí inflací i cenou pohonných hmot budete jistě příjemně překvapení, o kolik bude vaše peněženka po skončení  Zářijové výzvy těžší. Pak se za udržitelný pohyb můžete s klidným svědomím odměnit něčím příjemným či užitečným (třeba nějakou pěknou cyklovychytávkou).

Letos pořádáme Zářijovou výzvu Do práce na kole (pěšky nebo poklusem) již pošesté. Přidejte se k ní i vy a pomozte nám přitahovat pozornost k problematice a důležitosti udržitelné mobility v našich městech. Ač je výzva určena jednotlivcům, můžete do ní zapojit i kolegyně, přátele a rodinu.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře