Nizozemská ambasáda zve na Světovou cyklojízdu 5. června

18. 05. 2022, LAB , Ostatní

Jednou z devíti ambasád, které se spolu s AutoMatem podílejí na organizaci letošní Světové cyklojízdy (start 12:00 z Kasárna Karlín), je i ta holandská. Zeptali jsme se na pár otázek Sr. Policy Officer Františka Paďoura.

Proč se přidat k Světové cyklojízdě v neděli 5. června podle nizozemské ambasády? 
Abychom společně poukázali na skutečnost, že cyklisté jsou zde také. Cyklisté jsou vedle motoristů oprávněnými uživateli dopravních komunikací. Pojeďme tuto zprávu společně podpořit. Ale hlavně si to pojďme užít a s nikým nebojujme. Na cyklojízdu nejedeme bojovat proti autům. Jedeme vyjádřit názor, že řidiči i cyklisté spolu mohou vycházet. Navíc, kdy jindy se nám podaří kochat se bez starosti centrem Prahy z kola ve společnosti fajn lidí a v dobré atmosféře?

Proč se zapojuje holandská ambasáda?
Cyklistika je v Nizozemsku přirozeným životním stylem. Na nákup, do školy či “do práce na kole” jezdí téměř každý – i předseda vlády Mark Rutte. Vášnivým cyklistou je také nizozemský král Vilém-Alexandr. Podpořit cyklodopravu kdekoli na světě je pro nás proto samozřejmostí a potěšením. Nechceme nikomu vnucovat náš přístup. Jsme si vědomi, že podmínky k jízdě na kole jsou v Nizozemsku a České republice velice rozdílné. Přesto, velká česká města mají jistě potenciál k tomu stát se více cycling-friendly. V Nizozemsku jsme jako společnost přijali a osvojili si benefity jízdy na kole. Cyklodoprava je ekologická, ekonomická, zábavná, zdravá a kolo nevyžaduje dodávky ropy ani plynu ze zahraničí. Nechceme ji nikomu vnucovat, ale jen ukázat, že nám v Nizozemsku se s kolem žije dobře. Tak proč to nezkusit i jinde?

Podělte se s námi o tip, jak zlepšit podmínky pro cyklistiku na základě zkušenosti z vaší země?
Klíčem je respekt. A to oboustranný respekt mezi řidiči a cyklisty. Sdílíme spolu veřejný prostor, tak se pojďme respektovat. Nakonec jsme stále stejní lidé dopravující se z bodu A bodu B. Jakákoli nenávist z jedné či druhé strany je nesmysl.

Více info k Cyklojízdě a doprovodnému programu i registrace na stránkách cyklojízdy

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře