8 benefitů výzvy Do práce na kole

28. 03. 2022, Do práce na kole

A proč bych to jako měl dělat? Jestli se i vy setkáváte s touto otázkou, pokud jde o naší výzvu, nemusíte si dělat vrásky. Odpověď jsme pro vás sesumírovali v tomto článku. A přidali odkazy na zevrubné texty, které všem nerozhodnutým osvětlí, proč udržitelná doprava nabízí řešení celé řady palčivých problémů dneška.

Její dopady jsou totiž daleko širší, než to může na první pohled vypadat. Potvrzují to data i zkušenosti více než 22 000 lidí z celé republiky, kteří výzvu Do práce na kole přijali během loňského května. Z průzkumu, který jsme si mezi nimi udělali, vyplývá, že nikdo z nich se bezmotorového způsobu přepravy nechce vzdát ani po zbytek roku. A to už o něčem svědčí, nemyslíte? Čemu konkrétně prospívá?

1. Lepší fyzička

Připravte své tělo na aktivní sezónu! S výzvou Do práce na kole se rozhýbete! Pravidelný pohyb snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění i cukrovky. Tak proč to nestihnout během cestování do a z práce? Přidejte se ke květnové výzvě a uvidíte sami, že se vám nebude chtít přestat. Jak na to?

2. Psychická pohoda

Ve zdravém těle zdravý duch platilo a platí stále. Při chůzi, běhu čí jízdě na kole se vylučují hormony štěstí, pohyb pomáhá bojovat s depresemi i úzkostí, zvyšuje kvalitu spánku. Přidejte se k výzvě Do práce na kole a vyzkoušejte si to v květnu sami. Budete na sebe pyšní a ještě zjistíte, že pečovat o své duševní zdraví je krása!

Pohyb způsobuje štěstí

3. Společné zážitky stmelují týmy

Sestavte s kolegy nebo kamarády soutěžní tým a zapojte se do klání o spousty zajímavých cen. Ať už pracujete hlavou, nebo rukama, účast ve výzvě vám pomůže poznat kolegy trochu jinak a přinese spoooousty zážitků ke sdílení. A sdílení lidi sbližuje.

4. Méně emisí

Čím dříve přešaltujeme na udržitelnou dopravu, tím lépe se nám bude v našich městech dýchat. A pokud se nechceme v létě upéct k smrti, nakonec nám stejně nic jiného nezbyde. Jen během loňské květnové výzvy se v rámci republiky ušetřilo téměř 700 tun CO2, což je totéž, kolik zvládne absorbovat 700 stromů za 100 let! Účastí ve výzvě si doslova kupujeme čas!

Příroda i budoucí generace vám poděkují

5. Úspora peněz

S naší výzvou ušetříte! Doprava autem je nejen stresující, ale také neekonomická. Mezinárodní výzkumný tým, který náklady na vlastnictví a používání auta nedávno vyčíslil, došel doslova k dechberoucím číslům. Kdo chce být bohatý, jezdí minimálně v květnu na vlastní pohon. A pak jede třeba na dovolenou. Pojďte do toho s námi i vy.

6. Šťastní zaměstnanci

Za 66 % účastnic a účastníků výzvy Do práce na kole platí startovné jejich zaměstnavatelé. Vědí totiž, že lidé, kteří se dopravují aktivně, čerpají méně sickdayů, staví se pozitivně i dalším výzvám a jsou týmovějšími hráči. Podpora cyklistiky se firmám vyplatí! Své o tom ví i loňský Cyklozaměstnavatel roku, skupina ÚJV Řež. Přidejte se k výzvě i vy a zapojte se do soutěže o titul, který oceňují nejen zaměstnanci, ale i obchodní partneři, zákazníci nebo konkurence.

7. Příklad pro děti

Naše dnešní dopravní návyky tvoří budoucnost našich dětí. Pokud jim vštípíme, že normální je přepravovat se aktivně a bezmotorově, s největší pravděpodobností se tak ve svých životech budou dopravovat taky. Mama taxi nikomu nesluší! A po dvou letech v pandemii chybí pohyb nejen dospělým, ale právě i dětem. Zapojte se do výzvy Do práce na kole a změňte mentální nastavení našich ratolestí.

Co se v mládí naučíš…

8. Lepší města

Před sto lety jsme naše města pomaličku začali přenechávat autům. Je čas si je vzít zpátky! Aktivní a udržitelná doprava zlepšuje život v mnoha ohledech a řeší spoustu problémů, se kterými se dnes města perou. Od lokální ekonomiky, přes smysl pro komunitu až po zdravější populaci. Pojďte se námi v květnu přepravovat pěšky, na kole, na skejtu nebo poklusem, vyzkoušejte si to na vlastní kůži a pomozte českým městům zlepšovat infrastrukturu pro aktivní dopravu.

Přidejte se také k tisícům nadšenců po celé republice, kteří se po celý květen přepravují v rámci výzvy Do práce na kole aktivně a na vlastní pohon. Třeba uvidíte, tak jako většina z nich, že je to nejen zdravější, ale také rychlejší a příjemnější. Účastí ve výzvě, kterou už 12 let pořádá spolek AutoMat, zároveň pomůžete přitáhnout pozornost k problematice potřeby kvalitní infrastruktury pro chodce a cyklisty i ve vašem městě.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře