Nechte se vyhecovat do 12. ročníku Do práce na kole

02. 02. 2022, Do práce na kole

Zkusíte na měsíc změnit své dopravní návyky, užijete si legaci s kolegy a kolegyněmi nebo dalšími aktivními lidmi z vašeho města a namotivujete i své okolí? Zapojte se sami nebo s celou firmou do 12. ročníku Do práce na kole (nebo pěšky) 2022. Loni se zapojilo 22 114 lidí z 2 102 organizací a firem v rámci 9 213 týmů. Všichni jsme dohromady šetrně překonali 5 425 000 km, tím jsme zároveň ušetřili téměř 700 tun emisí CO2.

 

Víc o výzvě (vlny startovného, pravidla) najdete v sekci Květnová výzva na našem webu.

Autorkou vizuálu letošního ročníku je známá výtvarnice Eliška Podzimková, která ve své hravé ilustraci poukazuje na radost z jízdy na kole a pocit svobody. Zároveň upozorňuje na důležitost kvalitní a bezpečné infrastruktury pro využívání kola jako ekologického a zdravého dopravního prostředku.

V pořádajícím spolku AutoMat pracujeme už přes 15 let na tom, abychom dostali do veřejné diskuse téma vlivů dopravy na atmosféru měst i životní prostředí. Jízda na kole by ovšem neměla být jen výsadou sportovců a asertivních jedinců, ale měla by být dostupná všem a bezpečná pro všechny – včetně dětí i seniorů,“ popisují organizátoři a organizátorky Do práce na kole.

A proč se vlastně tisíce účastníků a účastnic do výzvy Do práce na kole od roku 2011 hlásí? „Z každoročních závěrečných dotazníků nám vychází několik hlavních motivací. V období pandemie se naše akce ukázala jako jeden z mála (zábavných a zdravých) teambuildingů a aktivní doprava zůstala nejbezpečnějším druhem cestování. Lidé také začali víc přemýšlet o potřebě zařadit pravidelný pohyb do běžného pracovního dne z důvodů prevence kardiovaskulárních nemocí i psychických obtíží,“ popisuje Dominika Lenthárová z pořádajícího spolku AutoMat.

Pro dlouholeté účastníky a účastnice Do práce na kole bývá motivací k účasti také tradiční soutěžní tričko, které každý rok navrhuje jiný významný český výtvarník či výtvarnice. To letošní vychází z vizuálu Elišky Podzimkové a ekologický potisk zajistila firma MerchYou.

Motivací k účasti bývá i možnost změnit svými cestami infrastrukturu ve městě. Anonymizovaná data o tisících realizovaných tras využívá AutoMat při jednání s jednotlivými radnicemi o úpravách konkrétních problematických míst v (cyklo)infrastruktuře. V poslední době jsme se spojili např. s ostravským ateliérem městského plánování MAPPA, který naše data skutečně využívá,“ doplňuje Honza Haruda z AutoMatu.

Registrace potrvá až do konce dubna, postupně se ale zvyšují ceny startovného. Startovní balíčky včetně triček (které slouží i jako volná vstupenka na spoustu doprovodných akcí) se kvůli omezení počtu cest, a tedy emisí odesílají ve vlnách. Proto se vyplatí přihlásit se co nejdříve.

Foto: Lorika, Olomouc, 2021

 

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře