Chcete cyklostezky sjízdné po celý rok? My ano! Podpořte naši výzvu na Darujme.cz

Jezdíte rádi v zimě a časně z jara po Praze na kole? Vadí vám nesjízdnost infrastruktury? Podpořte nás při zakoupení sněžného pluhu a vaše jízda bude odteď komfortní. Pošlete nám, kolik zaplatíte za menší nákup, a my s novým cyklopluhem zajistíme, aby vaše zimní bezmotorová mobilita byla samozřejmostí.

Zima se kvapem blíží. A jako každý rok se řada neudržovaných cyklostezek promění v nesjízdné kluziště. Letos jsme se rozhodli se sněhem na stezkách pomoct. Vyrobíme pluh na elektrokolo a zkusíme část cyklostezek od sněhu uklízet. Potřebujeme však pokrýt náklady na jeho výrobu. Přidáte se k naší crowdfundingové kampani? Na oplátku nabízíme nejen bezpečnější jízdu na kole, ale i další lákavé odměny.

 

Nechcete se cyklistiky vzdávat ani v zimě? Podpořte naši kampaň

Nejde jen o zimu

Není to ale jen sníh, co zhoršuje zimní použitelnost cyklistické infrastruktury. Listí na podzim a štěrk a jiný odpad na jaře znesnadňují používání cyklopruhů a zvyšují riziko defektů. V dalším kole sbírky proto chceme experimentovat s elektrickými kartáči, které by z běžného elektrokola udělaly skutečný čistící stroj. Zatímco v Praze některé městské části nakupují – a následně pro údajnou nevyužitelnost prodávají – elektrické čistící stroje za statisíce, úklid cyklostezek a cyklopruhů po zimě vázne. Na bicykl připojený počišťovací nástavec by mohl řešit tento problém se zlomkem běžných nákladů.

Letos na zkoušku, příští rok ještě líp

Zda se nám podaří vyvinout tento technický zlepšovák, bude záviset na výši vaší finanční podpory. Za vaše dary nakoupíme cyklopluh s elektrickým čistícím nástavcem, který připevníme k elektrokolu Tern GSD, kterým aktuálně disponujeme. Prototyp firmy Cargobikes.cz, který můžete vidět ve videu, chceme nechat vylepšit a dotáhnout do snadno provozovatelné podoby, abychom už tuto zimu mohli zkušebně čistit vybrané pražské stezky od čerstvě napadaného sněhu.

VIDEO

Kampaň na platformě Darujme.cz poběží jeden měsíc a jejím cílem dát dohromady částku 55 tisíc Kč určenou na výrobu „našeho“ cyklopluhu. A co vám za vaši podporu můžeme ještě nabídnout? Za:

  • 300 Kč máte u nás samolepku AutoMat
  • 500 Kč máte u nás kafe s fundraiserkou AutoMatu
  • 1000 Kč máte u nás oběd nebo pivo s Vráťou Fillerem, guruem AutoMatu
  • 2000 Kč přednostní zimní úklid neudržované stezky v délce do 1 km v lokalitě dle Vašeho návrhu**) Pouze na území Prahy. Úsek musí být legální pro jízdu na kole a s povrchem dovolujícím nasazení pluhu. V případě, že se úklid ukáže nemožný, dohodneme náhradu.

Jsme si vědomi toho, že pro to, aby se Praha stala skutečně městem přátelským ke svým obyvatelům, a to během celého roku, je třeba ještě hodně udělat. Chcete-li nás v naší činnosti podpořit, připojte se k našemu Klubu přátel. S vaší pomocí budeme moci v prosazování bezpečnější dopravní infrastruktury pokračovat ještě intenzivněji.

 

 

 

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře