Cyklisté sobě: Napište nám, kde potřebujete úpravy

V rámci iniciativy Cyklisté sobě chceme s vaší pomocí vyřešit některá problémová místa cyklistické infrastruktury, se kterými městské části či magistrát nemohou pohnout. Od občanů i městských částí sbíráme tipy na dlouhodobě neřešené problémy. Ve vlastní režii pak v AutoMatu zpracujeme projekt a pomůžeme připravit realizaci.

Pro tyto účely jsme získali od města nevelkou částku, která nám dovolí pomoci městským částem či místním cyklistům tam, kde tlačí bota a “kamínek” nelze vyndat bez pomoci zvenčí. Jsme schopni zadat (nebo zpracovat) jednoduchý projekt dopravního značení, jeho vyjednání (inženýring) a vyjednat realizaci nebo na ni finančně přispět.

Nečekejte nic velkého: může jít o doplnění zrcadla, výměnu nevhodné značky, sražení vysoké obruby nebo kriticky poptávaný cyklostojan, celkem zhruba pět takových úprav. Jsou místa (a městské části), kde jsou tyto drobné úpravy pod rozlišovací schopností samosprávy, nejsou na ně vyhrazené prostředky nebo úřad nemá kapacitu či zaběhlé mechanismy, jak věc řešit.

Jaké podněty a od koho sbíráme?

 • Zajímají nás podněty pouze na území Prahy.
 • Zajímají nás problémy, které vyřeší úprava dopravního značení, cyklostojany, případně snižování obrub a úpravy povrchu, které nemají charakter trvalé stavby (např. zpevnění stávající cesty), s odhadovanými náklady v řádu nižších desítek tisíc Kč.
 • Sbíráme podněty od občanů i od městských částí. Rádi pomůžeme i tam, kde městská část úpravu chce, ale z nějakého důvodu nemá možnost projekt sama realizovat.

Které ze zaslaných podnětů budeme řešit?

 • Zejména budeme hledat řešitelné podněty. Chceme výsledky v terénu.
 • Raději bychom podněty důležité pro cyklistickou dopravu než pro volnočasovou cyklistiku.
 • Očekáváme úspěšné vyřešení zhruba pěti podnětů.

Jak nás o úpravu požádáte?

 1. Podívejte se na mapu podnětů Cyklisté sobě, zda už stejný podnět v minulosti nezadal někdo jiný: https://mapa.prahounakole.cz/?zoom=13&lat=50.08741&lon=14.4211&layers=_Wac – byl by v daném místě tmavě červenou čárou nebo značkou. Odkaz na podnět najdete v jeho popisu (viz obrázky).
 2. Pokud podnět neexistuje a máte na Cyklisté sobě účet, vložte jej jako nový podnět: https://www.cyklistesobe.cz/issues/new.
 3. Pokud podnět neexistuje a nechcete si zakládat účet na Cyklisté sobě, naklikejte problémová místa do mapy.cz nebo jiné mapové aplikace a vygenerujte zkrácený odkaz ke sdílení.
 4. Odkaz na podnět pošlete na adresu vratislav.filler@auto-mat.cz s předmětem: “podnět Cyklisté sobě” a stručnou informací, proč ho považujete za vhodné řešit.

Podněty přijímáme do 31. 10. 2021

Článek je součástí projektu “Cyklisté sobě implementující” podpořeného Magistrátem hl. města Prahy.

Mapa městem na kole s vrstvou podnětů na zlepšení:

Odkazy na podněty v mapě Městem na kole najdete v jejich popisu:

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

 • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
 • částka: [amount]
 • variabilní symbol: [variable_symbol]
 • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře