Cyklisté jízdou z Prahy do Vídně propagují rekreaci na kolech

09. 05. 2005,

Skupina dvou desítek cyklistů dnes vyrazila z Prahy na jízdu do Vídně. Cílem jejich akce je přilákat co nejvíce lidí k jízdě na kole, propagovat zdravý životní styl i cyklistickou trasu mezi českou a rakouskou metropolí. Do Vídně má skupina dojet v pátek. Po cestě si cyklisté prohlédnou různé památky, zúčastní se kulturních akcí a setkají se s místními politiky.

Za pět dnů cyklisté zdolají přes 400 kilometrů. Je mezi nimi také známý chirurg Pavel Pafko. „Cykloturistiku je potřeba touto akcí podpořit,“ řekl dnes Pafko novinářům. Připomněl, že už nyní je v České republice tento způsob rekreace oblíbený. „Dříve jsme o víkendech viděli na střechách automobilů surfovací prkna, nyní jsou tak na čtyřech z deseti kola,“ podotkl chirurg.

Jízdu s názvem Týden cykloturistiky pořádá sportovní klub Meding ze Slavonic a RC Falke 1898 – Union sport z Kautzenu. Trasa vede z Prahy přes Karlštejn do Příbrami, dál do Slivice, Sedlčan a Tábora, pak do Červené Lhoty, Jindřichova Hradce, přes rakouský Kautzen do Vranova nad Dyjí a Znojma a odtud do Vídně.

Akci podpořila ministerstva zdravotnictví, pro místní rozvoj a životního prostředí. Jiří Bendl z ministerstva životního prostředí uvedl, že cyklistika je alternativou k automobilové dopravě. Lidé však nejezdí denně třeba do práce, protože chybí stezky. Je potřeba jich vybudovat tisíce kilometrů, řekl Bendl.

Michal Burian kš

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře