Malí umělci se zapojili do soutěže Město snů

22. 06. 2020, Vzdělávání

Snít se má a snít se musí, snít můžeme kdekoliv a kdykoliv. Vždyť bez snění by máloco nového vzniklo! Proto jsme v březnu 2020 s AutoMatem vyhlásili literární a výtvarnou soutěž na téma Město snů. Zájemci mohli nakreslit nebo napsat, jak by podle nich mohlo takové Město snů vypadat. 

Soutěžilo se ve třech kategoriích:

6 až 10 let
10 až 15 let
Nezařazeno (pro ty, co by rádi, ale neodpovídají věku)

V každé kategorii se udělovaly tři ceny – balíčky pro kreativce (sady pro tvoření), vybavení na kolo, reflexní vychytávky pro chodce a něco pro ty, co rádi čtou.

A jaká umělecká díla se nám v soutěži sešla? Spousta krásných obrázků, ale i text: „Moje vysněné město by bylo umístěno na ostrově, obklopené širým mořem.  Přístup do města by byl zajištěn pouze lodní cestou. Ve městě by všude rostla svěží zeleň, a nacházel by se zde krásný park s barevnými květinami. Podél chodníku by byl pečlivě střižený měkký trávník, a v každé ulici by byly květinové hodiny.  Doprava po městě by byla zajišťována pomocí kol, ať už obyčejných či elektrických, a samozřejmě by zde byly i speciální kola pro hůře pohyblivé. Zásobování nákladem by probíhalo pomocí podzemních tunelů se systémem automatických nákladních vozů. Leteckou dopravu by zajišťovaly hydroplány a také vzducholodě. Ve městě by se nacházelo několik druhů bydlení, od moderních bytů či domů, až po podmořské bydlení společně s mořskou faunou a flórou. Volnočasové využití by obyvatelé města našli jak ve vodních sportech, tak v suchozemských sportech na zelených plochách kdekoliv po městě. Pro milovníky zvířat by byla připravena minizoo s exotickými zvířaty. Symbolem města by byl velký strom v samém středu města, který každému přináší energii a zdraví.“

Moc děkujeme za účast, gratulujeme oceněným a těšíme se na další výtvory, zase třeba na jiné téma.

Umělecká soutěž je součástí vzdělávacích programů spolku AutoMat. V jejich rámci systematicky pracujeme se zapojenými školami, připravujeme terénní programy na míru (dle věku i dopravní situace v okolí školy) a řadu doprovodných akcí i pro veřejnost. 

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře