Židle, stůl, postel, náhodní kolemjdoucí a umění aneb Zažij Anděl jinak. Zapojte se do umělecké intervence

02. 07. 2021

Sousedské slavnosti Zažít město jinak se třetí zářijovou sobotu uskuteční už po šestnácté. Ještě předtím ale organizátoři ze spolku AutoMat chystají v rámci doprovodného programu den plný uměleckých intervencí na smíchovském Andělu. Teď oslovují umělkyně a umělce, performerky a performery, herce a herečky i další tvůrce a tvůrkyně, aby zkusili v rámci série performancí narušit zažité vnímání světa a známého místa. Pod mottem „Návod k sestavení veřejného prostoru“se akce odehraje v týdnu před samotnými sousedskými slavnostmi.

“Chceme ukázat, že ulice či náměstí můžeme využít i jinak než jen pro bezděčný přesun z bodu A do bodu B. Chceme podněcovat představivost kolemjdoucích, provokovat k jejich vlastní aktivitě, chceme zažít město jinak. Pandemie proměnila vztah soukromého a veřejného – zatímco náš soukromý prostor začal být zároveň místem pro práci, vzdělání, odpočinek i společenský život, veřejný prostor se vyprázdnil. Čím a jak ho nyní zaplnit?“ ptá se Eliška Špálová z AutoMatu, která doprovodný program Zažít město jinak včetně smíchovských intervencí koordinuje.

Intervence by se měla vztahovat k veřejnému prostoru a způsobu jeho obývání a sdílení a ideálně by zároveň měla pracovat s tématem letošního ročníku Zažít město jinak: Návod k sestavení. Co utváří prostor, který obýváme? Jakým způsobem tento prostor využíváme a jak se k němu vztahujeme?

„Hledáme tvůrčí Návod k sestavení místa pro zdravý život i vztahy, návod k sestavení prostoru pro společnou diskuzi a setkávání,“ dodává Eliška.

Spolek AutoMat poskytne prostor k realizaci uměleckého záměru – vyřeší zábor ulice, komunikaci s úřady a základní produkci, zároveň se postará o propagaci akce v rámci sousedských slavností Zažít město jinak.

Jedná se o pilotní ročník projektu uměleckých intervencí, který by měl pokračovat i do dalších let.

Akce se uskuteční během jednoho dne (14.-16. 9. 2021, bude upřesněno). Termín přihlášky: 31. 7. 2021. Parametry: Akce v rozpětí 1-2 hodin na přibližné ploše 30 m² v silně tranzitních a vytížených místech Prahy 5 – Anděl. K dispozici bude mít základní mobiliář, který je možné v rámci intervence využít (židle, stůl a postel). Svůj životopis či své portfolio a přiblížení návrhu k realizaci posílejte na e-mailovou adresu: eliska.spalova@auto-mat.cz nejpozději do 31. 7. 2021. Eliška vám zodpoví i jakékoliv dotazy (mobil: 721 678 671).

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře