Zelená mapa pomůže Pražanům najít cykloservisy a obchody

PRAHA – Zelená mapa Prahy, která ukazuje místa pro příjemnější každodenní život v hlavní městě, nabízí další novinku. Pražané v mapě vedle parků, tržišť, sportovních a kulturních zařízení, vegetariánských restaurací, nekuřáckých kaváren a mateřských center najdou také cykloservisy a obchody s koly a cyklistickým vybavením. Vrstvu v internetové verzi mapy vytvořila iniciativa Auto*Mat ve spolupráci se serverem Prahounakole.cz. Autoři věří, že přehlednou síť servisů a obchodů ocení zejména ti, kdo jezdí na kole pravidelně, třeba do práce.

„Zelená mapa zobrazuje na tři desítky vybraných cyklistických servisů a obchodů. Zaměřili jsme se na provozovny, které slouží městským cyklistům a nabízejí kvalitní služby. V mapě nenajdete prodejny značkových kol ani supermarkety, kde mají cyklistické potřeby. Zato přehled opraven a obchodů s kvalifikovaným personálem je kompletní. Se Zelenou mapou v ruce si můžete být jisti, že o vaše kolo bude dobře postaráno,“ říká za tým autorů Vratislav Filler z iniciativy Auto*Mat.

Auto*Mat spustil nabídku servisů a obchodů s koly v souvislosti s kampaní Do práce na kole, jejíž soutěžní část probíhala v květnu. „Stovky Pražanů začaly používat kolo jako dopravní prostředek a věříme, že jej neodloží ani po skončení soutěže. Zejména jim chceme usnadnit shánění náhradních dílů a servisů, kde jim kolo za rozumnou cenu pravidelně zkontrolují a seřídí,“ vysvětluje vedoucí kampaně Vít Masare.

Zelená mapa zobrazuje obchody a servisy zaměřené na městská kola, nebo které provádějí mimozáruční opravy kol ,,z ulice“. Autoři mapy vyzývají Pražany k doplňování údajů. „Jestliže váš oblíbený cykloservis nebo obchod v mapě doposud není, nebo jsou u něj uvedené neúplné informace, nebojte se nám to napsat,“ říká Vratislav Filler z Auto*Matu. Podle něj je kritériem zařazení do mapy fakt, zda servis nabízí opravy kol nezakoupených v daném obchodě, zda má cykloobchod stojan na kola pro návštěvníky nebo zda příslušný podnik nabízí službu půjčovny kol.

Váš průvodce Prahou: www.zelenamapa.cz

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře