Sousedské slavnosti Zažít město jinak oživí v sobotu 18. září stovky ulic po celé zemi

16. 09. 2021

Komentované prohlídky modřanského Prioru nebo strahovského stadionu, pětiminutová psychologická poradna, burčákový pochod, soutěž pomazánek, sociologicko-divadelní intervence nebo potulná cykloporadna. To je jen zlomek bohatého programu sobotních sousedských slavností Zažít město jinak, které už po šestnácté koordinuje spolek AutoMat. Ulice a veřejná prostranství ožijí díky nadšení místních organizátorů*ek na víc než 100 místech v Praze a v dalších 40 městech. 

PRAHA – “Letošní motto zní Návod k sestavení a odkazuje k možnosti jednotlivců i různých iniciativ ovlivňovat veřejný prostor. Zároveň odkazuje na princi “DIY” a fakt, že samotný program v daných lokalitách připravují dobrovolníci zcela nezištně a leckdy tzv. na koleni,” popisuje hlavní koordinátor slavností Tomáš Fridrich z AutoMatu.

Zažít město jinak dává prostor místním podnikům a institucím, aby se představily sousedům. Návštěvníci mohou zavítat i tam, kam by se běžně nevydali. Například do centra pro aktivní stáří na Praze 5, do tiskárny pro nevidomé na Praze 1 nebo do Fyzikálního ústavu na Praze 6. Anebo si vyzkoušet nejrůznější běžné i exotické sporty, ruční práce, výtvarné techniky či městské zahradničení.

Program Zažít město jinak je letos nejkošatější v historii slavností. Kromě hlavního programu je připravený i doprovodný program a už ve středu nabídl AutoMat kolemjdoucím úplně nový pohled na pražský Anděl pomocí uměleckých intervencí.

“Návštěvníkům a návštěvnicím ovšem doporučujeme spíš necestovat přes celé město, ale zůstat ve své městské části, poznat blíže lidi, které jinak jen letmo zdraví, a zapojit se třeba do činnosti místních iniciativ. Právě na základě Zažít město jinak už vznikla po Praze i v dalších městech řada nových spolků aktivních po celý rok,” dodává Anna Kociánová z AutoMatu.

Kompletní seznam lokalit, hlavní i doprovodný program najdete na webu Zažít město jinak.

Video Zažít město jinak.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře