Nábřeží žije! Přilákalo asi 10 tisíc lidí

Nábřeží žije! Přilákalo asi 10 tisíc lidí

PRAHA – Kolem 10 tisíc Pražanů si užilo dnešní první klidné soboty na Smetanově nábřeží. Ve znamení degustace a kulinářství mohli okusit středomořskou a balkánskou kuchyni, slovinské pochutiny, veganské bistro, ale též rozličné druhy vín.

„Hrozně nás potěšil zájem Pražanů o dění na Smetanově nábřeží, ale též to, že nedošlo k žádným dopravním komplikacím. Ukazuje se, že usilovat o dopravní zklidňování centra má smysl,“ řekl Vít Masare z iniciativy Auto*Mat, která Nábřeží žije! spolupořádá s Útvarem rozvoje města a Magistrátem hl. m. Prahy.

Na Smetanově nábřeží přes den prošlo kolem 10 tisíc lidí. Ti se zajímali nejen o nabídnuté občerstvení a ochutnávky, ale též o program, který připravil Útvar rozvoje hl. m. Prahy (ÚRM). Zájem byl o komentované urbanistické procházky s architekty a urbanisty z ÚRMu, ale též o připravené výstavy.

Hlavním bodem sobotního programu byla diskuse o budoucnosti Prahy s názvem Město ve kterém žijeme moderovaná Adamem Gebrianem. „Já jsem hodně nadšená, že je tu klid. Vždy, když musím po Smetanově nábřeží jít, cítím se sklíčeně, ale dnes je tu krásně. Fakt si to užívám,“ řekla návštěvnice Nábřeží žije! Jana Zlounská. „Z diskuse mám dojem, že město začalo víc uvažovat nad tím, jak se nám v Praze žije.“

Kromě dospělých si na své přišly i děti. Ty si mohly hrát na interaktivní dětské prolézačce nebo se zapojit do bohatého animačního programu. Společně například vymýšlely pohádku Jak Honza ke štěstí přišel.

„Dnešní sobota ukázala, že se v otázce otevření Smetanova nábřeží neautomobilistům jednalo o správné rozhodnutí, protože jít se v klidu podívat na jedno z nejkrásnějších míst v Praue využilo velké množství lidí,“ dodal Adam Švejda z ÚRMu. „Jsme zvědaví, jaký ohlas přinesou následující 4 zklidněné soboty.“

Smetanovo nábřeží bude pro Pražany otevřeno každou sobotu počínaje dneškem až do 12. října. Během těchto pěti dní zde iniciativa Auto*Mat a Útvar rozvoje města ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy představí záměr možné transformace Smetanova nábřeží na pěší zónu podobnou náměstí Republiky. Další podrobnosti je možné nalézt na speciálně zřízené webové adrese www.nabrezizije.cz.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře