Kampaň „Do práce na kole“ ocenila Evropská komise

PRAHA – Evropská komise ocenila dvacet projektů z různých zemí EU, které přispívají k udržitelné mobilitě ve městech (1). Za Českou republika získala cenu kampaň „Do práce na kole“ (2) iniciativy Auto*Mat. Do jejího druhého ročníku se loni zapojilo 2 536 zaměstnanců 510 firem a institucí ze čtyř měst, kteří během soutěžního měsíce najezdili na kole 533 tisíc kilometrů. To představuje třináct cest kolem zeměkoule a dva a půl milionu korun ušetřených za benzín. Cena Evropské komise je spojena s finančním příspěvkem na další ročník kampaně.

„Dojíždění do práce je nejčastější dopravní aktivita, kterou lidé podstupují. Dnešní stav, kdy velké množství obyvatel měst jezdí do zaměstnání autem, je neudržitelný. Popojíždění aut v dopravních zácpách devastuje prostředí ulic a zamořuje ovzduší. Sedavý způsob života způsobuje zdravotní problémy. Kampaní „Do práce na kole“ to chceme změnit a udělat z jízdního kola smysluplnou a rychlou alternativu, odrážející moderní životní styl,“ říká manažerka kampaně Iva Nevečeřalová.

Auto*Mat se inspiroval v Rakousku, Dánsku a v Maďarsku. Zaměstnanci, kteří se přihlásí, soutěží během jednoho měsíce v počtu cest vykonaných do práce a z práce na kole. Auto*Mat jim pomáhá plánovat trasy a nabízí rady pro bezpečnou jízdu po městě. Firmy, jež své zaměstnance podpoří, soutěží o titul „Cyklozaměstnavatel roku“. Řada účastníků u jízdního kola zůstane a i po skončení kampaně a nechává své auto častěji v garáži, což má pozitivní dopad na celé město.

Pro rok 2013 chystá Auto*Mat v kampani řadu novinek. „Do práce na kole“ se výrazně rozroste a stane se tak poprvé opravdu celorepublikovou kampaní. Kromě Prahy, Brna, Liberce a Pardubic přislíbilo účast pět dalších velkých měst. Účastníci se během soutěžního měsíce mohou také těšit na řadu zábavných společenských akcí a nové soutěžní kategorie.

Cílem „Kampaně pro udržitelnou městskou mobilitu“ je poskytovat finanční podporu a publicitu organizacím, které mění lidské dopravní návyky. Kampaň řídí Generální ředitelství pro mobilitu a dopravu Evropské komise a jeho sloganem je „Vytvoř ten správný mix“. Během tří let rozdělí mezi vybrané projekty celkem 500 tisíc eur. Města a obce mohou navíc získat „Cenu udržitelného městského plánu mobility“. Vedle Evropské komise ocenil přínos kampaně „Do práce na kole“ ministr zdravotnictví Leoš Heger, který přislíbil kampani pro rok 2013 svou záštitu.

Přílohy:

1) Cena Evropské unie „Sustainable Urban Mobility Campaign“

2) Kampaň „Do práce na kole“: http://dopracenakole.net

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře