Jedenáct starostů se shodlo s občanskými sdruženími. Požadují Pražský okruh

PRAHA – Pražané i obyvatelé Středočeského kraje mohou podpořit „Petici za rozumný okruh Prahy“. Tu dnes zveřejnila občanská sdružení za podpory jedenácti starostů pražských městských částí a středočeských obcí. Požadují, aby stát, Praha i Středočeský kraj napnuly síly a dostavěli silniční okruh Prahy, který by z metropole odváděl tranzitní dopravu a napojil na dopravní síť obce a města ve Středočeském kraji. Starostové a sdružení navrhují novou „regionální trasu“ okruhu.

„Pražský magistrát prosazuje dlouhodobě takzvanou jižní variantu okruhu přes Suchdol, která je však právně neprůchodná. Vede přes obydlené čtvrti, zdevastovala by chráněná přírodní území a nesouhlasí s ní velká část veřejnosti. Nová regionální trasa představuje možný kompromis,“ vysvětluje Vratislav Filler z iniciativy Auto*Mat.

„Silniční okruh je jednou z nejpotřebnějších staveb. Odvedl by tranzitní dopravu a odlehčil centru od aut. Tím by pomohl všem Pražanům. Potíže s výstavbou Pražského okruhu ukazují, jak nesystémově se řeší doprava v metropoli a jejím okolí. Pro magistrát je údajně okruh prioritou, ve skutečnosti ale nehledá aktivně způsob, jak jej vybudovat co nejrychleji a v co nejvhodnější variantě. Namísto toho utrácí peníze na výstavbu tunelů, které dále zhoršují situaci ve vnitřní Praze,“ vysvětlil Filler.

Podle náměstka primátora pro oblast dopravy Josefa Noska je hlavním problémem fakt, že když někdo cestuje z Vídně do Berlína, projíždí skrz Václavské náměstí. S tím Auto*Mat nesouhlasí. „Základní chybou je předpokládat, že z Vídně do Berlína jezdí každý autem. Praha by měla konečně začít regulovat neúnosnou automobilovou zátěž v centru stejně, jako to dnes dělají všechny moderní evropské metropole. Namísto toho stále stavíme podle čtyřicet let staré dopravní koncepce,“ dodal Vratislav Filler.

U příležitosti zveřejnění petice byly spuštěny nové webové stránky, které obsahují podrobné informace o Pražském okruhu rozumnyokruh.cz.

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře