Prahou v sobotu 10.6. projedou naháči na kolech

07. 06. 2006,

Ve více než třiapadesáti městech dvaadvaceti zemí světa vyjedou v sobotu dopoledne do ulic naháči a spoře odění lidé na kolech. V rámci akce World Naked Bike Ride společně upozorní na stoupající úroveň těžby ropy, počet vyrobených automobilů a znečištění životního prostředí.

Protest proti závislosti na ropném a automobilovém průmyslu se koná každoročně v několika zemích světa, například v Austrálii, USA, Kanadě, Mexiku, Izraeli, Francii, Itálii nebo v Rusku. Česká metropole se k netradiční protestní jízdě připojila letos poprvé.

Sraz naháčů a spoře oděných nadšenců na kolech je 10. června v 10 hodin dopoledne na pražské Kampě u Sovových mlýnů, odkud se průvod vydá směrem do centra na okružní jízdu Prahou a poté zpět na místo srazu. Pořadatelé předesílají, že se nejedná o militantní akci, jízda by se měla naopak obejít bez jakýchkoliv výtržností a v žádném případě podle nich nejde o exhibicionismus či laciný projev lidské sexuality.

„Zvolená forma protestu – lidská nahota spojená s jízdou na bicyklu – v sobě nese jak symbol podstaty lidského bytí, tak zároveň varovné memento,“ uvádí tisková zpráva k protestu, který bude pojat jako happening spojený s projevy kreativity. Ta se projeví jak na kolech a transparentech, tak i na jezdcích samotných. Odhalená těla totiž budou pomalována pardubickým mistrem body paintingu Vladimírem Valentou.

Další informace:
Pozvánka a tisková zpráva
www.worldnakedbikeride.org

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře