Pozvánka na Slunovrat – dětské odpoledne

30. 05. 2006,


Přijïte s námi oslavit nejdelší den v roce tajemným putováním za Sluníčkem. Naše cesta začne v krtčím domečku a za doprovodu pohádkových bytostí bude pokračovat na místo, kde vás čeká nejen spoustu her a soutěží, ale i nejedno překvapení.

Dětské kulturně ekologické odpoledne proběhne 21. června 2006 od 14:30 v divadle Alfred ve dvoře a na hřišti Pod kaštany v Letenských sadech a je určeno pro děti předškolního a raně školního věku, jejich rodiče a také školky, školy a všechny, kteří se chtějí zapojit.

Pro děti

Program začíná ve 14:30 shromážděním v divadle Alfred ve dvoře (Fr. Křížka 36, Praha 7), kde budou děti formou pohádkového příběhu uvedeni do odpoledního programu. Odtud se vydá slunečníkový průvod za doprovodu hudby a pohádkových bytostí vzhůru Veletržní ulicí. Po cestě čeká děti několik tématických zastavení, při nichž se zábavnou formou dozví něco o bezpečnosti a zdraví ve městě (např. poučení o tom, jak správně a bezpečně přecházet přes ulici).

Putování končí na hřišti Pod kaštany v Letenských sadech, kde budou od 16:30 připraveny hry, soutěže a výtvarné dílny (slalom s tříkolkami, koloběžkami apod., výtvarná dílnička, Vra» poklad Zemi – soutěž v třídění odpadu). Děti se dozví mimo jiné, jak se chovat ekologicky a ochutnají zdravé sladkosti z holešovických bioprodejen.

Každého, kdo si přinese kelímek od jogurtu, čeká překvapení!

Pro rodiče

„Na kole s dětmi“ – Rodiče budou mít možnost vyzkoušet si, jak se na kole jezdí se sedačkou či s vozítkem.

K dispozici budou také informační materiály o stavu životního prosotředí a dopravy v Praze, prezentace mateřských center a bioprodejen na Praze 7.

Pro školky, školy a všechny, kteří se chtějí zapojit

Školkám a školám nabízíme možnost zapojit děti do programu malováním slunečníků, které vytvoří veselý průvod Veletržní ulicí. Výtvarné práce dětí budou později vystaveny ve spolupráci s MČ Praha 7. Projekt zadávají dětem naši herci zábavnou formou (návštěva ve školce / škole).

V rámci pozvání na Slunovrat vyzýváme děti, aby společně namalovaly na slunečníky obrázek na jedno z těchto témat:
– Co vidím na své cestě do školky, co z toho se mi líbí, co se mi nelíbí… (předškolní děti)
– Jaká je moje cesta do školky / školy? Jaká je moje ideální, nejoblíbenější cesta do školky / školy? Jakým dopravním prostředkem?
– Co se mi líbí, nelíbí na životě ve městě?

Pokud se Vaše školka nebo škola chce zapojit slunečníkového průvodu a s ním spojené výtvarné soutěže, kontaktuje nás na tel. 777235079 nebo na adrese produkce@alfredvedvore.cz

Přivítáme i další nápady na projekty, které dětem přiblíží témata spojená s alternativní dopravou ve městě a odpovědným přístupem k životnímu prostředí.

Pořádá projekt Auto*Mat a Motus, o.s. – produkce divadla ALFREDVEDVOŘE, za podpory Městské části Praha 7.

Kontakt:
Tereza Vohryzková
tel. 777 235 079
produkce@alfredvedvore.cz

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře