Nejednej automaticky! Dej přednost chůzi!

09. 02. 2006,

Ocenění projekt měsíce ledna udělila Nadace Partnerství projektu Auto*Mat, jenž se věnuje zklidnění dopravy v hlavním městě, alternativám automobilismu, podpoře cyklistiky, pěší chůze a městské hromadné dopravy. Organizátoři z občanského sdružení Oživení uspořádali několik setkání v centru města Prahy spojených s kulturním odpolednem, hromadnou cyklojízdou nebo promítáním dokumentu o podmínkách těžby ropy v Ázerbajdžánu. Tragickou okolností projektu je nedávné úmrtí jednoho z hlavních realizátorů na následky srážky automobilem.

„Podpora bezmotorové dopravy se stává stále aktuálnější, což potvrdila i nedávná tragická smrt realizátora projektu Auto*Mat Jana Bouchala, kterému vyhlášením tohoto projektu projektem měsíce, vzdáváme In Memoriam poctu za jeho úsilí v této oblasti,“ uvedl František Brückner z Nadace Partnerství.

Nadměrný automobilismus je jedním z nepříznivých efektů zvyšování životní úrovně a pro většinu vyspělých zemí se stává stále palčivějším problémem. Na Prahu dnes připadá zhruba 800 tisíc automobilů, přičemž naprostá většina jízd je do vzdálenosti pěti kilometrů a to s průměrnou obsazeností 1,4 pasažéra na vůz. Za takových podmínek se stává rychlejší jízda na kole, tramvají, metrem, někdy dokonce i pěší chůze. Snižování počtu automobilů v centru města má přirozeně i značný vliv na kvalitu ovzduší.

Občanské sdružení Auto*Mat propaguje dopravu šetrnou k životnímu prostředí a probouzí aktivní přístup k problematice dopravy ve městě. „Ve spolupráci s radnicí hlavního města Prahy uspořádal několik rozsáhlých kulturně-osvětových akcí v rámci Evropského týdne mobility a propagační kampaň na podporu udržitelných druhů dopravy,“ doplňuje František Brückner z Nadace Partnerství. Šlo především o celodenní zábavný program pro rodiny s dětmi na Smetanově nábřeží v Praze (uzavřeném po celou dobu konání pro automobily), kterého se zůčastnilo několik tisíc návstěvníků, cyklistickou jízdu na Evropský den bez aut, projekce dokumentárního filmu Martina Marečka Zdroj a benefiční koncert v klubu Roxy.

Nadace Partnerství projekt podpořila v rámci svého Základního grantového programu částkou 150.000,- Kč. Peníze byly využity především celkovou na propagaci projektu Auto*Mat a na zajištění happeningu při příležitosti Evropského dne bez aut.

Kontakt:

František Brückner, Nadace Partnerství, 542 422 767, frantisek.bruckner@ecn.cz
Veronika Hrdinová, Oživení, 257 531 983 media@ecn.cz
http://www.nadacepartnerstvi.cz/

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře