Cyklisté sobě i díky vám opět uklízeli cyklostezku. Kde ještě je to potřeba? Dejte nám vědět

01. 11. 2022, LAB , Ostatní

Již tradiční podzimní úklid Cyklisté sobě měl slušnou účast a dopomoc experimentální techniky. Spadaného listí jsme zbavovali úsek cyklostezky A 22 z Braníka směrem na Krč. A v úterý 22. listopadu vás zveme na setkání Cyklisté sobě na téma nových výzev ve zlepšování pražské cyklistické infrastruktury.

Již tradiční podzimní úklid Cyklisté sobě měl slušnou účast a dopomoc experimentální techniky. Spadaného listí jsme zbavovali úsek cyklostezky A 22 z Braníka směrem na Krč. A v úterý 22. listopadu vás zveme na setkání Cyklisté sobě na téma nových výzev ve zlepšování pražské cyklistické infrastruktury.

Ani nepřízeň počasí nezabránila devíti dobrovolníkům (včetně dvou dětí) sejít se na křižovatce stezek A 12 a A 22 v Braníku a vzít “do parády” přilehlý úsek stezky A 22 v délce necelého kilometru. Po skončení úklidu se část účastníků odebrala k zahřátí a další debatě do blízké restaurace.

Kartáč vyzkoušen

Efektivitě úklidu vydatně napomohl experimentální elektrický kartáč, který pro nás vyvíjí výrobce heavy duty nákladních kol Cargobikes. První provozní zkoušky prokázaly potřebu dalšího vývoje a úprav konstrukce. Kartář by měl v budoucnu sloužit také k operativnímu zametání cyklopruhů. Na cyklopruzích se hromadí nepořádek a drobný štěrk ze souběžných vozovek, přičemž čištěny jsou jen několikrát ročně a zůstávají tak často dlouhé týdny zaneřáděné.

Uklízeli jsme s pomocí tradičních i inovativních prostředků

Nasazení do ostrého provozu ale bude vyžadovat ještě další vývoj. Je tak možné, že ještě vyhlásíme jednu výzvu na dopracování.

Pište nám, kde uklízet – v létě i v zimě!

Dobrovolné úklidy si nekladou za cíl nahradit běžný úklid stezek a dalších komunikací, který zajišťuje Technická správa komunikací a městské části. Spíš jej doplňují. Pro budoucnost se tak chceme více soustředit na cyklisty užívané cesty, kde veřejné služby uklízet nemohou. Víte-li o cyklisty užívané cestě, kde se neuklízí nebo neprostříhává, dejte nám vědět.

Před zimou uvítáme také tipy na cyklotrasy, které postrádají zimní údržbu. Po loňském testování bychom letos rádi nasadili cyklopluh do ostrého provozu. Cesty, které potřebují zimní i celoroční úklid, prosím zapisujte do tohoto formuláře. Podněty, které může řešit TSK, předáme přímo tam.

Kartáč, na který přispěli dárci AutoMatu, v akci. Foto: Lukáš Ballý

Další setkání Cyklisté sobě 22. listopadu

Praha v tomto roce zpracovala obsáhlou Strategii aktivní mobility a výrazně doplnila celoměstský systém cyklotras. Nové volební období současně znamená nový přístup k cyklistické dopravě. Obojí se téměř jistě promítne do podoby cyklistické infrastruktury. V úterý 22. listopadu od 18 hodin proto pořádáme setkání zájemců o seznámení s těmito novými strategiemi a následnou diskuzi o jejich implementaci v aktuálních podmínkách.

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/801661081051661 

Na úklidu se podílela i nová generace. Foto: Lukáš Ballý

 

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře