Bourání bariér s LABem: Zveme na cyklovyjížďku a vycházku

16. 08. 2022, Aktuality , LAB

Zveme vás na doprovodný program slavností Zažít město jinak od Laboratoře udržitelného urbanismu spolku AutoMat.

Letošní ročník sousedských slavností Zažít město jinak se nese v duchu motta „Bez zábran”. Chceme tak zdůraznit, že město bez překážek nevzniká jen odstraňováním fyzických bariér, ale i odhalováním a narušováním méně viditelných zábran v našich hlavách: nedostatku představivosti, přejímání stereotypů či přehlížení různých forem diskriminace. Jsme přesvědčení, že právě čilý sousedský život vybízí ke společnému promýšlení a řešení toho, jaké bariéry nám brání tvořit naše město podle našich přání a tužeb. V odborném pracovišti AutoMatu, Laboratoři udržitelného urbanismu, se tuto premisu snažíme naplňovat již téměř 20 let.

I proto jsme si pro vás letos připravili doprovodný program sestávající ze dvou komentovaných vyjížděk/procházek, které se z různých perspektiv zaměří na téma narušování bariér, odhalování překážek, odkrývání stereotypů.

Nadějné vyhlídky: Vycházka s výkladem o budoucnosti brownfieldu Bubny-Zátory

17. 9. 2022, start v 15.00 od stanice Nádraží Holešovice u McDonalds, délka cca 90 minut, vede Michal Lehečka

Území Bubnů-Zátor představuje jedno z největších transformačních území v Praze, jehož budoucí rozvoj je v posledních letech celoměstským tématem. Procházka kriticky představí územní studii schválenou hlavním městem Prahou v roce 2020. Dozvíte se například: jak bude čtvrť vypadat, kdo zde má bydlet nebo jakým způsobem probíhal proces připomínkování a vyjednávání finální podoby studie, do něhož bych spolek AutoMat v posledních třech letech zapojen.

 

Cyklisté sobě: Vyjížďka po cyklistické infrastruktuře na Den bez aut

21. 9. 2022, sraz 18.00 Karlovo nám. křižovatka Žitné a Vodičkovy (u protisměrného cyklopruhu), konec trasy Vinohradská za Muzeem, délka cca 90 minut, vede Vratislav Filler

Jaký je rozdíl mezi běžným a ochranným cyklopruhem? Kolik baliset na metr čtvereční je na ulici potřeba? Jak široká smí být cykloobuosměrka? Jak dopadly “dánské pásy” na Smetanově nábřeží? A kde by měla být stezka místo pruhu? Zhruba 1,5 hodiny trvající projížďku po cyklistické infrastruktuře v centru Prahy, skutečné, vysněné i chybějící povede expert LABu Vratislav Filler.

Jízdní kolo a základní dovednost bezpečné jízdy na kole v provozu nutná.

Z bezpečnostních důvodů si vyhrazujeme omezit počet účastníků jízdy na 15 osob. Svůj zájem o účast nám prosím potvrďte na adresu lab@auto-mat.cz.

Trasa projížďky https://mapy.cz/s/cafajedepo

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře