Cyklobus v Brdech – další krok jsou kola do MHD

22. 03. 2005,

Pražští cyklisté budou letos opět moci využít Cyklobus v okolí Prahy. Od 2.4. do 2.10. 2005 bude již druhý rok jezdit cyklobus v oblasti Brd. Auto*Mat vítá pokračování rozsahem malého, ale dopadem zásadního projektu v oblasti dopravy pro cyklisty. Jako další krok ke zlepšení situace cyklistů považujeme rozšíření přepravy jízdních kol v pražské MHD. Po metru je potřeba vpustit bicykly také do tramvají a autobusů, podobně jako je tomu v mnoha jiných městech ČR.

Cyklobus bude jezdit v sobotu, neděli a ve svátky a to ze zastávky „Dobřichovice nádraží“, kde naváže na vlakové spojení z Prahy. Cyklobus je součástí Pražské integrované dopravy (PID), takže za kolo zaplatíte 12 Kč bez ohledu na vzdálenost a v případě, že cestující předloží platný doklad ČD o přepravě kola ve vlaku do Dobřichovic je přeprava kola zdarma.

Brdský cyklobus umožní cyklistům především bez potíží překonat velká stoupání při cestách za zajímavými trasami po hřebeni Brd. Provoz linky je zajištěn upraveným autobusem pro přepravu 25 jízdních kol připevněných v úchytech.

Auto*Mat považuje projekt cyklobusu za posun kupředu v regionu hl.m. Prahy. Dalším krokem v logice věci by pro Prahu bylo rozšíření přepravy kol také v městské hromadné dopravě. Po zkušenostech z pražského metra by se Praha konečně měla odhodlat vpustit kola také do autobusu a tramvaje. Jde o princip, který je běžný v řadě českých měst. Možnost přepravy kola za určitých podmínek nalezneme v přepravních řádech Chomutova, Tábora nebo Liberce.

(Podrobnější informace k projektu cyklobusu naleznete na internetové adrese www.ropid.cz, případně kontaktujte osobně zástupce ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) Tomáše Prouska – 234 704 598)

Jan Bouchal (776 295 954)
mluvčí Auto*Matu

Nakrmte AutoMat

Podpořte nás a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku budete přesměrováni na platební bránu.

V dalším kroku uvidíte údaje potřebné k založení platby v bance.

měsíčně 1000,-

Děkujeme mnohokrát za Vaší podporu, moc si ji vážíme.

Prosíme, nastavte si platbu ve své bance podle následujících údajů, abychom poznali, že jde o podporu od Vás.

  • ve prospěch účtu: 2400063333/2010
  • částka: [amount]
  • variabilní symbol: [variable_symbol]
  • vybraná frekvence plateb: [freq]
Něco se nepovedlo
Zpět do formuláře